כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מדליקים ומשלמים

הפקחים הסמויים בעבודה באדיבות דוברות העירייה
הפקחים הסמויים בעבודה באדיבות דוברות העירייה
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חדש: היחידה הסמויה לאכיפת חוק העישון

מעכשיו, הבחור שיושב לידכם בפאב עלול להתגלות כפקח שירשום לכם קנס על סך 1,000 שקל. בעל המקום, אגב, צפוי לשלם 5,000 שקל

ציפי מלכוב 
עדכון אחרון: 30.06.09, 13:10

רודפים את המעשנים במקומות הבילוי: תארו לעצמכם את התמונה הבאה - אתם יושבים באיזשהו פאב, כוס בירה ביד וסיגריה ביד השנייה ואז הבחור החביב שיושב לידכם יפנה בנימוס ויבקש את תעודת הזהות שלכם, וירשום לכם דו"ח על סך 1,000 שקל. הסיבה: עברתם על החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים.

 

התמונה הזו עומדת להיות מציאותית. הסיבה: העירייה החלה השבוע להפעיל יחידת פקחים סמויים אשר ירשמו דו"חות למעשנים בניגוד לחוק בבתי קפה, פאבים, מסעדות ובתי חולים, וככל הנראה גם בתחנה המרכזית, שם נמצא כי הפרת חוק העישון היא רחבה במיוחד. עם זאת, בצרה נוספת השייכת לתחום העישון, מכירת סיגריות לקטינים, לא יטפלו הפקחים, שכן אין זה בסמכותם.

 

היחידה, המונה עשרה פקחים, תסייר גם בבנייני העירייה שבכיכר ספרא, ואנשיה מורשים על פי החוק לרשום דו"חות, ובוודאי תיעזר גם בתלונות המגיעות מהציבור.

 

הבשורה צריכה לעניין גם את בעלי העסקים, שכן בעל המקום שבו התבצעה העבירה לא יהיה חסין, ויקבל דו"ח חמור בהרבה, על סך 5,000 שקלים, כעונש על כך שלא מנע מאורחים לעשן במקום.

 

הקמת היחידה התאפשרה לאחר שלפני מספר חודשים הרחיבה מועצת העירייה את סמכויות הפקחים וכעת הם יכולים להיכנס למקומות פרטיים ולעכב מעשנים, לדרוש מהם להזדהות, ואם הללו מסרבים לעשות כן, בסמכות הפקחים להזמין משטרה.

 

רוני, מעשן כבד שביקש לשמור את שמו המלא במערכת, זועם על הקמת היחידה החדשה: "אני מבין שצריך לאכוף את חוק העישון, אבל למה אני צריך להרגיש כמו

במזרח גרמניה שלפני המהפכה - כאשר סוכני חרש יכולים להתנפל עלי בכל רגע ולגזול לי אלף שקל מחשבון הבנק".

 

מי שזעם במיוחד היה בעל עסק במרכז העיר. לדבריו, "לא מספיק שמסביב ישנם רק פיגומים של צוות הרכבת הקלה, אלא שעכשיו אני צריך לחשוש מקנס אימתני בגובה של 5,000 שקל. בתקופה שכזו, מדובר לא פעם בכל הפדיון היומי.

 

"נראה כאילו בעירייה מצפים ממני שאהפוך גם כן לפקח. לא תמיד אני יכול להשגיח על עשרות האנשים היושבים אצלי, וכך גם הצוות שלי. אנו עסוקים ליד הבר, בשירות לקוחות אחרים ובדברים דומים".

 

פרסום ראשון: 30.06.09, 07:56

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 129 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות