כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא גאים

מצעד הגאווה. ההומואים הדתיים ישארו בבית צילום: ג'ורג' גינסברג
מצעד הגאווה. ההומואים הדתיים ישארו בבית צילום: ג'ורג' גינסברג
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חלק מההומואים הדתיים נשארים בבית

בשעה שמצעד הגאווה יעבור ברחובות הבירה, חלק מקבוצת ההומואים הדתיים מירושלים תישאר בבית. הסבירו: "אין מה להיות גאה בדבר בעייתי הלכתית". אחרים דווקא כן מתכננים לצעוד: "אם כך אלוקים ברא אותי, אז כנראה שזה בסדר"

ארי גלהר 
פורסם: 25.06.09, 07:42

מצעד הגאווה צועד היום (יום חמישי) בחגיגיות בעיר הקודש, אבל מתברר שלא כל הקהילה ההומו-לסבית תומכת בו. בארגון 'חברותא', המיועד להומואים דתיים, התלבטו אם להשתתף במצעד כקבוצה רשמית ולבסוף החליטו שלא.

 

במהלך אחד הדיונים דנו החברים בשאלה אם לתמוך במצעד למרות היותו חילוני לחלוטין ואסור על פי הדת או להזדהות עמו למרות הכל, בשל העובדה שהוא מכניס לתודעה הציבורית את הקהילה ההומו-לסבית. חלק מהחברים אף תכננו לייצר חולצות עם לוגו של הארגון וללבוש אותן במהלך המצעד.

 

ואולם, בסופו של דבר הוחלט כי הארגון לא ישתתף באופן רשמי במצעד וכי כל החברים בו ינהגו לפי ראות עיניהם. לדברי עמית (30), אחד ממנהלי

הארגון, הוא לא מרגיש בנוח להשתתף בתהלוכה. "למרות היותה חשובה ברמה התודעתית, עדיין לא אשתתף בה. בתור אדם דתי שהאמונה היא נר לרגליו, אני לא רואה גאווה במעשה שהוא אסור על פי התורה, למרות שאני מבין את המושג גאווה של אנשים שמרגישים שמדכאים את נטייתם המינית. לי אין מה להיות גאה בזה, כי מדובר בדבר בעייתי מבחינה הלכתית". לדבריו, למרות כל זאת הוא מצא את שביל הזהב וחי טוב עם עצמו, ואפילו מחפש זוגיות עם גבר.

 

אבל בעוד עמית והארגון לא ילכו לצעוד במצעד הגאווה הירושלמי, חלק מהחברים דווקא יצעדו בגאון. לדברי אחד החברים, שעדיין נמצא בארון, במצעד בירושלים, בשונה מהמצעד בתל אביב, אין מאפיינים מיניים מוחצנים, כך שהוא מרגיש יותר בנוח. "אני מאוד שלם עם עצמי כהומו, ולא רואה בזה כל בעיה הלכתית”, אמר. "אם כך אלוקים ברא אותי, אז כנראה שזה בסדר”.

 

לעומתם, בארגון 'בת קול', שפועל בקרב בנות לסביות דתיות, החליטו כבר ב-2005 על השתתפות קבועה במצעד וגם השנה הן יצעדו כשהן לובשות חולצות עליהן סמל הארגון.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות