כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מין שיעור

תלמידים, יודעים מה זה? צילום: index open
תלמידים, יודעים מה זה? צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חינוך מיני? לא בבית ספרנו

תלמידי חטיבות הביניים במודיעין מתלוננים על צמצום שיעורי חינוך מיני. מחנכת: "רבות מהמחנכות לא מרגישות בנוח להעביר שיעור שכזה". העירייה: זו תוכנית משתנה

הדר בן שימול 
פורסם: 23.06.09, 08:37

מי פוחד מחינוך מיני?: אחד השיעורים היותר מעניינים ומביכים בחטיבות הביניים העירוניות הוא שיעור חינוך מיני, שלפי גורם חינוך בעיריית מודיעין, אמור להתקיים בכיתות ז'־ט'. אחת לחודש, במתכונת של עשרה מפגשים. אך חלק מהתלמידים בחטיבות הביניים בעיר טוענים: "לא למדנו אפילו שעה

אחת של חינוך מיני".

 

ואכן, מבדיקה שערך "ידיעות מודיעין" התברר כי רבים מתלמידי החטיבות בעיר לא קיבלו השנה כלל שיעורי חינוך מיני, ויש תלמידים המספרים על שני שיעורים לאורך כל השנה. "ניסים אלון, אב לשני ילדים הלומדים בעיר, אמר: "לא יכול להיות שמקפידים לתת שיעורים במתמטיקה ולשון, אבל בחינוך מיני לא. כהורה צר לי שהמערכת לא מקפידה על חינוך הילדים בדברים שהרבה יותר חשובים. שלא נגיע למקרים כמו זה שנחשף בימים האחרונים עם הכנופייה בשפלה, שיוכל לחזור במודיעין חלילה".

 

"היה לנו רק שיעור אחד בכיתה ז' והשנה בכיתה ח' היו שני שיעורים של חינוך מיני", מספר תלמיד אחת מחטיבות הביניים בעיר. חברו מוסיף: "לבן דוד שלי, שלומד בפתח תקווה, היה מתחילת השנה כל חודש שיעור חינוך מיני עם הפסיכולוגית והיועצת של בית הספר".

 

"החשיבות של למידת חינוך מיני כבר בשלב ההתפתחות המינית בגיל חטיבת הביניים רבה, זהו נדבך חשוב בהתפתחות הילד", מסבירה יועצת חינוכית ממודיעין, שהעדיפה להישאר בעילום שם. "לא תמיד ההורים משוחחים עם הנערים והנערות על הנושאים האינטימיים הקשורים להם, ולצערנו אנחנו צריכים לסמוך על מוסדות הלימוד שיעשו זאת".

 

לדעת היועצת, יש להעביר שיעורי חינוך מיני בכל חטיבת ביניים בעיר לפחות בעשרה מפגשים בכל שנה: "שלא יתפלאו אחר כך שבני נוער בגיל 16 מגיעים למעשי אלימות מינית מבלי להבין בכלל מה המשמעות של זה. היה סיפור שנתקלתי בו של תלמיד כיתה ז', שבמשך שנה חבר שלו היה מכריח אותו להתפשט מולו בכל פעם שהם היו הולכים לשירותים. הדבר הינו מעשה מגונה לכל דבר, וחוסר המודעות לכך איפשרה לנער המתעלל לבצע את האקט במשך שנה שלמה".

 

לדברי אותה יועצת, פעמים רבות שיעורי החינוך המיני מונעים מצב של הריונות בלתי רצויים: "לא פעם ולא פעמיים נתקלתי בנערות בנות 13 שקיימו יחסי מין עם בני גילן ולא היו מודעות לאמצעי ההגנה ולחשיבותם. לצערי הרבה פעמים זה מגיע להפלה בגיל צעיר, מה שיכול לגרום לנזק נפשי ובריאותי לנערות".

 

לדברי מחנכת באחת מחטיבות הביניים בעיר, בבתי הספר לא שמים דגש על שיעורים אלה: "רוב ההתמקדות היא במקצועות החובה. לצערי, רבות מהמחנכות לא מרגישות בנוח להעביר שיעור שכזה, ורק כשהיועצת מתפנה היא יכולה להעביר אותו, וזאת תמיד לאחר שהשעות במערכת הוזזו, ולא שבאמת למישהו אכפת אם התלמידים ילמדו את השיעור או לא".

 

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "בחטיבות הביניים בעיר, כחלק מתוכנית ייעוצית-חינוכית מתקיימים גם שיעורי חינוך מיני המועברים על ידי הצוות המקצועי בבית הספר וביניהם פסיכולוגים ואנשי מקצוע בתחום. התוכנית היא רב שנתית ומשתנה בכל שנה ועבור כל כיתה לאורך שלוש שנות הלימוד בחטיבת הביניים, וכוללת שורה של פעילויות הסברה וסדנאות שונות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות