כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
המורדים

(אילוסטרציה) צילום: ירון ברנר
(אילוסטרציה) צילום: ירון ברנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מרד הורים: די לתשלומי רשות לבית הספר

הורים לתלמידים בקריית אונו קוראים למרד תשלומי רשות לבתי הספר. אין שקיפות, לא יודעים לאן הולך הכסף ולא מבינים על מה משלמים, הם טוענים. מנגד, הורים ששילמו טוענים: זו חוצפה וגסות רוח

אבישג בדש-זברו 
פורסם: 04.06.09, 12:48

די לסחטנות: קבוצת הורים לילדים בקרית אונו החליטה לא לשלם תשלומים לבית הספר שאינם בגדר חובה מתוך עקרון. מנגד, הורים לילדים שכן בחרו לשלם, טוענים שחייבים להפסיק את התופעה.

 

נושא תשלומי ההורים עולה מדי שנה בשיחות פורמאליות ולא פורמאליות. ברוב המקרים ההורים מבולבלים ואינם יודעים בדיוק עבור מה הם משלמים ואם בכלל הילדים נחשפו לאותן תוספות הדורשות תשלום. עם זאת יש לציין כי בתחילת כל שנת לימודים ההורים מקבלים מנשר המפרט מה עתידים ילדיהם לקבל במהלך השנה, במסגרת תשלומי הרשות.

 

בעקבות הבילבול וחוסר הוודאות, סיפרה אחת האמהות שהחליטה לוותר על תשלומי הרשות מתוך בחירה: "די, נמאס לי, אין שקיפות, אתה לא יודע לאן הכסף הולך, כל הזמן דורשים ודורשים, השנה החלטתי שאני לא הולכת עם עדר ההורים".

 

ההורים שהחליטו לא לשלם טוענים כי אינם מקבלים דיווח על אודות הכספים: "אנחנו די חסרי אונים, גובים מאיתנו מאות שקלים ואנחנו לא יודעים בדיוק לאן מופנה הכסף ואם אכן התוכנית התממשה".

 

"בשנה שעברה שכבה שלמה של כיתות ו' יצאה לטיול שנתי למצדה", סיפר אחד ההורים, "ולא התבקשנו לשלם עבור הטיול, נאמר לנו שהטיול הוא על תקציב בית הספר. נשאלת השאלה למה? ואיך יש עודף ומה קרה ואין תשובות".

 

אם אחרת שגם היא החליטה לא לשלם תשלומי רשות אמרה השבוע: "הייתי בשלושה מפגשים בבית הספר בהם ניסו להסביר לנו על מה אנחנו משלמים. אף אחד מההסברים לא שכנע אותי למה אני צריכה לשלם 219 שקל עבור שיעור מחשב בבית הספר שעל כל מחשב יושבים ללמוד שני תלמידים, בדיוק כמו שלא שוכנעתי מאף הסבר מדוע אני צריכה לשלם 40 שקל על אחזקת חצר".

 

הורה אחר הוסיף: "ההרגשה היא שאין לך באמת מושג מה קורה, מעבר לביטוח, סל תרבות וטיול מבקשים מאיתנו כל מני תוספות שהם במסגרת החוק, אבל תוך ניצול חוסר מודעות בקרב ההורים. קחי למשל דוגמא, יש סעיף בתשלומים בסך 87

 שקל עבור חומרי למידה. בסוף השנה אתה מבין שזה על עיתון בית ספר. יש גם תשלום עבור מסיבות בית ספריות בסך 24 שקל".

 

לעומת זאת ,יש הורים שכן משלמים את תשלומי הרשות. אותם הורים חוששים ממרד ההורים המתקרב. "זו חוצפה וגסות רוח", אמר אחד ההורים, "זה גם לא חינוכי כלפי הילדים שלנו, הם פשוט אמרו שאינם מוכנים לשלם עבור 'תוספות' ומי שצריך לשאת בתשלומים הם העירייה והמדינה. בכך הם פותרים את עצמם וכל העומס נופל עלינו, למשל למסיבות ולאירועים כיתתיים. זה יוצר מתחים ואי נעימות".

 

הנושא הגיע גם לוועדת החינוך שהתכנסה לאחרונה ודנה בנושא. מסקנות הוועדה היו כי על פי תקנות משרד החינוך ועל פי חוות דעת מהיועצת המשפטית, ניתן וצריך לטפל בהורים שלא משלמים לבתי הספר. המסקנות היו כדלקמן:

 

א. תשלומי חובה (ביטוח) – מחייב גבייה. הדבר יטופל דרך מכתב מהיועצת המשפטית.

 

ב. תשלומי רשות – תלמידים שהוריהם לא משלמים לא יורשו להשתתף בפעילות על פי החלטת מנהלת כל בית ספר (השיקול יעשה ע"פ הסיבה, אופי הפעילות והחלטת הצוות המקצועי).

באשר לתשלומי רשות שההורה הסכים לשלמם אך בפועל לא משלם – על בית הספר להחתים מראש את ההורה. באם לא ישלם יטופל כמו בסעיף א.

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות