כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
כנס קרית אתא

ארדן. הצהרה מפתיעה צילום: גיל יוחנן
ארדן. הצהרה מפתיעה צילום: גיל יוחנן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

השר ארדן: נהפוך 1,000 בתי ספר לירוקים

הכנס השלישי לאיכות סביבה עסק בשני נושאים: תמ"א 30 ובעיית המים בישראל. ח"כ ריבלין שוקל לעשות כנס כזה בכנסת

מורן אזולאי, אתי דור 
פורסם: 31.05.09, 15:29

כנס קרית אתא לאיכות סביבה השלישי התקיים ביום שלישי האחרון באודיטוריום מוזיאון הכט באוניברסיטת חיפה. הכנס שחולק לשני מושבים, סבב סביב שתי סוגיות בוערות, האחת תמ"א 30, שאמורה להסדיר את נושאי התשתיות לצד התיישבות האוכלוסייה במפרץ וסוגיית ההתייבשות ומשבר המים בישראל.

 

את היום פתח יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שכבר בתחילת דבריו החמיא לרעיון של הפקת כנס שכזה והודיע כי ברצונו להביאו גם לכנסת. אחריו השר גלעד
ארדן נתן הצהרה מפתיעה, לפיה למשרדו יש כסף, ובשל כך בכוונתו להפוך 1,000 בתי ספר בארץ לירוקים. אחריהם נשאו דברים גם ד"ר עוזי לנדאו ופרופ' אהרון בן זאב.

 

עם פתיחת הדיונים שימש מנהל המחוז במשרד להגנת הסביבה, רוברט ראובן, יו"ר הפאנל הראשון, שם במסגרת הדיון, הציגה עמותת אדם טבע ודין הסתייגויות מהתוכנית, אולם קיבלה תשובות מפורטות באשר לתוכנית המטפלת בצמצם המפעלים המזהמים במפרץ.

 

במושב השני נשא דברים נציג שירות המים שעדכן כי מדינת ישראל מצויה בשלבי סיום של שני מכרזים עם מכוני התפלת מים, שעשויים לסייע למצוקה, בשנים הקרובות. הפרופ' ארנון סופר מאוניברסיטת חיפה אמר במסגרת הדיון כי יש להעמיד לדין פקידים שהכשילו תוכניות לטיפול במשק המים במדינת ישראל והביאו אותה למצב שבו היא נמצאת היום".

 

בסיום המושבים נערך שיח ציבורי בהשתתפות הקהל והנוכחים אף הפנו שאלות למנחי הפאנל. לצד הכנס העירוני, יזמה נציגת סיעת 'הצעירים' בקרית אתא, הילה רובין, שגם אמורה להיכנס למועצת העיר במסגרת רוטציה, הפנינג איכות סביבה "גרין קמפוס" לטובת הסטודנטים.

 

באופוזיציה מתחו ביקורת על העברת הכנס לחיפה השנה. חבר המועצה, אילן גלבסקי: "מביך שכנס קרית אתא הועבר לחיפה, בשנה הבאה כנראה יתקיים בירושלים".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות