כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
עמודי צניעות

פוגע ברגשות צילום: ויז'ואל/פוטוס
פוגע ברגשות צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
ממש פוגע ברגשות צילום: index open
ממש פוגע ברגשות צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

יש לך מחשוף? אנא צאי מבני ברק

עיריית בני ברק הציבה בכניסה לעיר עמוד עם סרט שחור והכיתוב: "אנא כבדו את אורח חיינו בכניסתכם לעיר". המטרה: להבהיר לציבור החילוני כי יש להסתובב בעיר בלבוש צנוע. זה מביך אותנו שמסתובבים פה בלבוש לא הולם, מסבירים בעירייה

ניר ארנון 
פורסם: 31.05.09, 14:05

מחשוף? השם ישמור. עיריית בני ברק הציבה לאחרונה בכל הכניסות לעיר עמודי אבן, שנראים במבט ראשון כמו עמודי זיכרון. על העמודים ניתן להבחין בשושנה עם סרט שחור, ועליו הכיתוב: "ברוכים הבאים לבני ברק, אנא כבדו את אורח חיינו בכניסתכם לעיר".


צילום: מיכאל שטינדל

 

בעיריית בני ברק טוענים כי לא מדובר, חלילה, בכפייה דתית, אלא בהמלצה בלבד לציבור החילוני הנכנס לעיר. הכוונה היא שאותו ציבור יכבד את צביונה הדתי של בני ברק ולא יפר את כללי הצניעות האופייניים לעיר.

 

לטענת חלק מהציבור החרדי, יש נשים המסתובבות בעיר ברחובות הראשיים בלבוש לא צנוע, עורכות קניות, ומתגוררות בגבול העיר עם רמת גן. חלקן מגיעות מאזור ז'בוטינסקי, חלקן משכונת רמת עמידר, וחלקן מאזורים אחרים הגובלים עם העיר, וזו הסיבה שהוצבו בכל הכניסות לעיר עמודים אלה.


 

על פי ההלכה, אסור לברך כנגד נשים שלבושות שלא בצניעות, ואם בירך מישהו נשים כאלה אזי ברכותיו היו לבטלה. אדם צריך להיות צדיק וחסיד גם בביתו וגם כשהוא נמצא ברחוב. לכן הציבור הדתי טוען כי לבוש לא צנוע פוגע ברגשותיו. נשים

 חרדיות מתלבשות בצניעות, ועל ידי הלבוש הצנוע ,לא רק שהן לא מרגישות את עצמן מושפלות, אלא הן מרגישות שהן מתקבלות כיצורי אנוש מוערכים יותר ולא כגופים גשמיים ואובייקטים מיניים, שאינם צריכים להיות מוערכים.

 

בעיר בני ברק אי אפשר להיכנס למרכולים מסוימים או לחנויות בלבוש שאינו צנוע. גם בתחבורה הציבורית בעיר יש הפרדה בין נשים וגברים, אם מרצון ואם על ידי אוטובוסים הנקראים "מהדרין". הציבור החרדי בבני ברק כמו בירושלים, נוהג למען הפרדה ברורה בין המינים. כך במסעדות, בחנויות ובמרכזי הקניות.

 

"הכוונה שלנו היא שיכבדו אותנו ואת אורחות חיינו", מסביר דובר העירייה אברהם טננבויים, "זה לא נעים לנו ומביך אותנו שמסתובבים פה בלבוש לא הולם ולכן הוצבו השלטים האלו. זו לא כפייה דתית ואנו לא כופים דבר. השלט נועד למנוע מצב בו יכנסו לעיר עם מחשופים. מדובר בעיר חרדית ואנו מבקשים להתחשב בזאת. זו רק בקשה".

 

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 86 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות