כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
ספר פתוח

מחריבים את הסככה צילום: מיכאל שטינדל
מחריבים את הסככה צילום: מיכאל שטינדל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

העיריה הבטיחה פארק - את הקבלן זה לא מעניין

עיריית תל אביב החליטה על הקמת פארק במתחם ספר. הבוקר (ג') הגיע קבלן שזכה במכרז להקמת חניון במקום והחל בעבודות

יונת נחמני 
פורסם: 26.05.09, 14:39

שחור בעיניים במקום ירוק: תושבי מתחם ספר בתל אביב כבר חשבו שייקבלו פארק רחב ידיים, כפי שהבטיחה להם העיריה. אז חשבו.

 

היום (ג') בשעות הבוקר הגיעו למקום טרקטורים של הקבלן, שזכה בעבר במכרז להקמת חניון בשטח, והחלו להרוס מבנים כחלק מתחילת עבודות הכנה לבנייה.

 

לפני תשע שנים הבטיח לתושבים ראש העיר, רון חולדאי, כי השטח במתחם קרית ספר יהפוך לפארק ירוק. אלא שעם השנים לא התקדם דבר במקום, ובמינהל מקרקעי ישראל אף הוציאו מכרז להקמת חניון במקום.


עבודות ההריסה בשטח (צילום: מיכאל שטינדל)

 

במכרז זכה קבלן מקומי, אולם מחאת התושבים, יחד עם שינוי בעמדת העיריה, הובילו להכרזה מצד אנשי עיריית תל אביב, לפיה המכרז של המינהל היה שלא על דעתם. את הקבלן ההחלטה לא עניינה והוא דרש את זכויותיו על הקרקע.

 

לפני כחודש החליטה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לקבל תכנית חלופית למקום וקבעה כי יש להתחיל בבניית פארק של 6.5 דונם לפחות.

 

הוועדה, שהמליצה על כך לוועדה המחוזית לתכנון, אף הטילה על מהנדס העיריה להגיע להסכמות עם מינהל מקרקעי ישראל לגבי ניוד זכויות הבנייה בשטח.

 

מי שלא כל כך התעניין בתוכניות העיריה היה הקבלן, שהיום (ג') הביא למקום דחפורים והחל בעבודות שיטוח במקום שמיועד לפארק. "חשבנו שהטרקטור הוא חלק מתחילת עבודות הגינון, אבל כשניגשנו לשאול הבנו שזה לא המצב", סיפרה פעילת 'ירוק במקום בטון', רותי פליסקין.

 

"שאלתי את צמח (הקבלן - י.נ) האם הוא יודע שהוא פועל בניגוד להחלטות ועדות

העיריה אבל הוא אמר לי 'מה את מאמינה לפוליטיקאים? פוליטיקאים לא מעניינים אותי, זאת האדמה שלי'. הוא אמר שזה שטח שלו ושהוא הולך לבנות עליו חניון".

 

צמח הרס את הסככות הפתוחות שהיו בשטח, ונשאר רק מבנה אחד בו יש חשמל. "אחרי שהוא סיים להרוס את המבנים הוא אמר לנהג להרוס גם את המיכלים עם הגינון הקהילתי", אומרת פליסקין.

 

"צעקנו שלא יהרוס את המיכלים אז הנהג עצר, אבל הוא דרבן אותו להמשיך ואמר לו להרים את הכל לערימת זבל. הוא גם הרס דווקא את הפסל הסביבתי שעשינו".

 

מעיריית תל אביב נסמר בתגובה: "מבדיקה של פקחי העיריה עולה כי סככות לא חוקיות שעמדו במתחם קרית ספר, נהרסו היום באמצעות טרקטור לא מזוהה. טרם אותר האחראי לנעשה".

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 34 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות