כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פתאום ארנונה

כך נראה רחוב בלוד. "אין איכות חיים, אין תשלום ארנונה" צילום: אוהד צויגנברג
כך נראה רחוב בלוד. "אין איכות חיים, אין תשלום ארנונה" צילום: אוהד צויגנברג
 
הררי. יהיה קשה, אבל יהיה צילום: יובל טבול
הררי. יהיה קשה, אבל יהיה צילום: יובל טבול
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

לוד: הערבים לא רוצים לשלם על החיים בזבל

תושבי לוד הערביים מעולם לא שילמו ארנונה. בשכונות שלהם אין תאורה, אין כבישים ואין מדרכות גם לא גני שעשועים. עד שהגיע אילן הררי, יו"ר הוועדה הממונה, והחליט שגם הם ישלמו מיסים. התושבים מתכוונים להיאבק

יפה נבו 
פורסם: 14.05.09, 17:12

לא שמים על המיסים: תושביה הערביים של לוד לא שילמו ארנונה מעולם. הם לא שילמו, העירייה לא גבתה, וההזנחה הפכה לשם השני של השכונות הללו. אלא שהשבוע, לראשונה מאז קום המדינה, החלה עיריית לוד לגבות ארנונה מתושביה הערביים. נשמע לכאורה פשוט, אבל גורמים בקהילה הערבית בעיר מזהירים:

זה מתכון לחומר נפץ.

 

חברת הגבייה מטעם העירייה, המעסיקה גם חוקרים פרטיים, החלה להפעיל פיילוט מדידות בשכונת נווה שלום ומאה משפחות כבר נכנסו למאגר משלמי המיסים. לפי הקולות שנשמעו השבוע ב"פרדס שניר", עושה רושם שהמהלך המתוכנן לא יהיה קל. עו"ד עבד אלכרים אזברגה מזהיר: "ההתנגדות תהיה בכל האמצעים. לא נרשה לעצמנו לחיות בזבל ועוד לשלם על זה. אנחנו נוביל מאבק רציני שלא היה כזה. והציבור שלנו ממושמע".

 


מפת לוד החדשה. גם בערבית. אזרחיה רוצים ביטוי גם בשטח

 

יו"ר הוועדה הממונה, אילן הררי, לא ממש מתרגש: "אם זה לא ילך בטוב, זה ילך בפחות טוב". הררי מודה שעוד ארוכה הדרך עד לשיקום השכונות הערביות ושיקום כזה מצריך עשרות מיליוני שקלים, אבל הוא מתכוון להתחיל לעשות. "יכולתי לא לעשות כלום. יכולתי לא להוציא אל הפועל את שיקום פרדס שניר ואני יודע שיהיו בעיות, אבל צריך להתחיל לעשות משהו", אומר הררי בנחישות.

 

"אין ספק שאם היה מתבצע איחוד בין הערים רמלה ללוד, מיסוד השכונות הערביות ותשלום המיסים היו אחד היעדים המועדפים והראשונים של יואל לביא. כך עשה גם ברמלה. שכונת ג'ואריש אמנם עדיין לא נראית כמו שכונה יהודית בעיר, אבל יש השקעה בתשתיות, יש תאורת רחוב, יש כבישים, יש גנים, יש בתי ספר.

 

הררי מאמין כי מיסוד השכונות הערביות ושיפור באיכות החיים במגזר הערבי, יביא לבלימת תופעת הבנייה הבלתי חוקית ולירידה ניכרת בעקומת הפשיעה והסחר בסמים אשר מצאו להם קרקע פורייה בבתים הרעועים ובשכונות המוזנחות. הוא חדור מוטיבציה למסד את השכונות הערביות, אין ספק שאם הוא יעשה את זה הוא בהחלט ייכנס לספרי ההיסטוריה.

 

 

"אני לא מדבר על תוכנית בעלמה, או על פנטזיה. יש כבר תוכנית לשיקום פרדס שניר ושכונת הרכבת. התוכנית שקיבלה גושפנקא חוקית, ביחד עם ממשלת ישראל, נמצאת כרגע בוועדה המחוזית בשלב ההתנגדויות והיא כולל מיסוד 3,000 יחידות דיור".

 

 

 

  • הכתבה המלאה תפורסם בסוף השבוע ב"ידיעות איילון"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 119 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות