כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
דרך הגב

בילינסון (ארכיון) צילום: גיל לרנר
בילינסון (ארכיון) צילום: גיל לרנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ניתוח חדשני לבעיות בעמוד השדרה ב"בילנסון"

בית החולים בפתח תקוה החל לבצע ניתוח אנדוסקופי חדשני ומהיר, המיועד לסובלים מפריצת דיסק או מניוון עמוד שדרה

ניצן ינקו 
פורסם: 04.05.09, 13:16

הפלישה החלה: בית החולים "בילינסון" בפתח תקוה החל באחרונה לבצע ניתוח עמוד שדרה חדשני וראשון מסוגו בארץ, המיועד לאלה הסובלים מפריצת דיסק או מניוון עמוד שדרה.

 

"השיטה המכונה הזעיר פולשנית, על יתרונותיה הרבים, מהווה פתרון עבור רבים", אמר ד"ר שלמה דוידוביץ, רופא בכיר במחלקה לנוירו-כירורגיה ב"בילינסון".

 

מאות אלפי בני אדם בישראל סובלים מכאבים קשים בגב התחתון לאור פריצת דיסק או תהליך של ניוון עמוד השדרה. עד היום היה הפתרון לבעיה ניתוח מורכב, שכלל קיבוע של החוליות, מה שהצריך ישיבה בבית לתקופה ארוכה אחריו.

 

עם זאת, לאור פריצת דרך רפואית החלו ב"בילינסון" לבצע ניתוח אנדוסקופי (זעיר פולשני) דו צדדי של הגב התחתון, ללא צורך בקיבוע.

 

הניתוח החדש, שכולל שחרור אנדוסקופי של תעלת עמוד השדרה, מיועד לאנשים שנוטלים תרופות להפגת הכאב במשך תקופות ארוכות ולסובלים מקשיים בהליכה. הניתוח מתאים גם לחולים הסובלים מכאבים המקרינים לגפיים, ואין חשש כי בעטיו ייגרם נזק נוירולוגי, לרבות שיתוק או פגיעה בתפקוד.

 

בשיטה החדישה משחרר המנתח את השורשים של חוט השדרה, באמצעות חתך קטן בגודל סנטימטר עד שניים, תוך שמירה מרבית על תפקוד עמוד השדרה והדיסק.

 

התהליך אורך כשעתיים בלבד, ולאחריו יוצא החולה מחדר הניתוח ללא צורך

בקיבוע, ללא מגבלות בתנועה וללא פגיעה ביציבות עמוד השדרה. בנוסף, הכאבים שלאחר הניתוח פחותים מאשר בשיטה המקובלת, ומשך האשפוז מצטמצם ל-24 שעות.

 

"כשליש מהאוכלוסייה סובלים מבעיות עמוד שדרה", אמר ד"ר שלמה דוידוביץ, שלמד את השיטה בארצות הברית. "מתוכם יש אלפים אשר אובחנו עם היצרות של עמוד השידרה, חלקם ברמה המצריכה טיפול ניתוחי. עם זאת, חולים רבים ובעיקר האוכלוסיה המבוגרת חוששים לעבור ניתוח מסובך, ולכן הם מוותרים עליו, סובלים ונוטלים תרופות נגד כאבים".

 

בעקבות פריצת הדרך ב"בילינסון" אמורים להצטרף מוסדות רפואיים נוספים בארץ ולבצע את ההליך.

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות