כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
השמן והרזה

ירון ברלד: "התחלתי לאהוב את עצמי" צילום: יוגב עמרני
ירון ברלד: "התחלתי לאהוב את עצמי" צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ברלד - הסיפור האמיתי

בשיאו הגיע הסטנדאפיסט ירון ברלד, מרמת השרון, ל-150 קילוגרם בשלב מסוים בהופעותיו הוא אפילו הוריד את חולצתו וחשף קוביות שצייר על כרסו המשתפלת. אבל אז הוא החליט לרזות והשיל מעליו 75 קילוגרם. עכשיו הוא מדבר על ההחמצות, על נפילתו לסמים ולאלכוהול ועל התקווה לפריצה שעוד תגיע

ג'ני אלעזרי 
פורסם: 07.05.09, 15:52

הסטנדאפיסט ירון ברלד מקווה שהפעם הוא כבר יפרוץ בגדול. בשבוע שעבר הוא יצא מגבולות מועדוני הסטנד-אפ לטובת הגשת פינה הומוריסטית בתוכנית הטלוויזיה "שינויים בלוח השידורים" בערוץ 10, רק שבמקרה שלו ההגדרה "מגיש" רחוקה מלהיות מדויקת.

 

הפינה שלו אינה כרוכה כמעט במלל, אלא היא יותר מופע ליצני ופרוע, שבמהלכו הוא מבצע חיקויים בעזרת אביזרים שונים, כמו מכסה פח אשפה, מגאפון ונעלי התעמלות. גם הגימיק של חיקוי יונים, הנחשב ל'שוס' הקבוע והמצליח שלו, לא נעדר מהפינה.

 

עד היום ברלד (33), שמופיע מזה 13 שנה במועדוני סטנד-אפ, החמיץ כמה הזדמנויות פריצה אל המסך הגדול, רק שבמקום זאת, הוא שקע במשך שנים בהתנהגויות הרסניות שכללו שימוש מופרז בסמים ואלכוהול, כמו גם בהשמנה מופרזת שבשיאה שקל 150 קילוגרם.

 

עכשיו מציג ברלד מודל משופר של עצמו. הוא נגמל מסמים ואלכוהול, השיל עשרות קילוגרמים משקלו, ובימים אלה מתרגל את דמותו החדשה והחטובה שאוכלת אוכל בריא, עושה כושר באופן קבוע ומכורה לרוחניות.

 

הבטן הרכה

הוא גדל ברמת השרון, למד בתיכון "רוטברג" ומאשים את הדיסלקציה כסיבה העיקרית לתסביכיו. "בגלל הדיסלקציה שיש לי נוצר בי דחף להיות קיצוני בכל דבר", הוא אומר.

 

במשך כשמונה שנים יצר לעצמו ברלד שם של ה'סטנדאפיסט השמן'. הוא ניצל את זה לטובתו בהופעות, ונהג, למשל, להוריד את החולצה ולחשוף את הריבועים שיש לו בבטן, אותם צייר מראש בבית.

 


ירון ברלד. היום הריבועים כבר אמיתיים (צילום רפרודוקציה) 

 

הפריצה הגדולה של ברלד הייתה אמורה להתרחש עם העלאת סדרת הטלוויזיה המצליחה "מסודרים" בערוץ 2, אליה הוזמן לגלם את בן דמותו. ברלד נכח בקריאה

הראשונה, ביחד עם אסי כהן ואסף הראל, אך נעדר מהקריאה השנייה. מאור כהן גילם לבסוף את התפקיד שיועד לברלד, כאשר השם ברלד, שהוענק לדמות, הוא הסממן היחיד שנותר מאותה הזדמנות מוחמצת.

  

אתה מצטער שהחמצת את התפקיד?

"לא. אני עוד יכול לעשות דברים. אם הייתי לוקח את התפקיד, הייתי שוקל היום 400 קילו. קיבלתי באותה תקופה עוד הצעות, כמו להופיע בסדרה 'החברים של נאור' בתפקיד של פלוטו, אבל לא רציתי. אולי הייתי אז מאוד אהוב על ידי הקהל, אבל לא הייתי אהוב על ידי עצמי".

 

וכך, ברלד יצא למשימת הדיאטה של חייו. בגיל 30, תוך שנה מהתחלת הפרויקט, הוא ירד במשקל מ־150 ל-75 קילו. "בהתחלה רזיתי בצורה לא מבוקרת. אכלתי רק פעם בשבוע והורדתי ככה 40 קילו, אבל הגעתי למצב של אפיסת כוחות.

הגעתי ל-75 קילו ונעשו לי ריבועים בחזה, הפעם אמיתיים".

  

מה ההבדל מבחינתך בין להיות שמן לרזה?

"בסקס, כאילו. כשמן לא היה לי סקס, וכרזה יש לי. לפני כן לא היו בחורות, ומאז שרזיתי היו לי חברות. גם התחלתי לאהוב את עצמי יותר. מאז שרזיתי גם הבנתי שאם אני באמת רוצה משהו, אז הוא קורה. תכל'ס, קיבלתי ביטחון. כשמן אהבו אותי יותר בצורה רדודה, וכרזה אתה יותר מאיים על אנשים".

 

די לסמים

כבר שלוש שנים עברו מאז שברלד רזה בצורה דרמטית, אבל זה רק פן אחד של הסיפור. באותן שנים הוא גם מצא את עצמו מעורב בהתנהגויות הרסניות לא פחות מאכילה מופרזת - שימוש מופרז בסמים ובאלכוהול.

 

"אני לא נרקומן", מדגיש ברלד. "אני גם לא מעשן גראס, אבל היו לי כל מיני התנסויות. עשיתי דברים קיצוניים. רציתי לעשות הכל. הייתה תקופה שלקחתי כדורים פה ושם כמו חגיגת ו-MDMA, והיו גם תקופות שהייתי חזק בתוך האלכוהול. הייתי נורא קיצוני. כתוצאה מכך, הגעתי למצבים מאוד קשים".

 

מה בדיוק קרה לך?

"בשנה האחרונה היו לי חוויות מאוד קשות עם סמים. קיבלתי התקפי חרדה, רעידות בכל הגוף, איבדתי את עצמי ברמות הכי מפחידות שיש. פעם ראשונה זה לקח שבועיים עד שההשפעה הקשה עברה, ובפעם השנייה זה לקח חודש שלם".

 

ברלד מצהיר כי כיום הוא כבר לא נוגע בסמים. "תמיד אומרים שאסור לגעת בסמים, אבל לא מסבירים למה. בהתחלה כשאתה לוקח סמים, זה כיף. זה נותן לך אושר עילאי, אבל אם אתה נופל, נגמר הסיפור. אז זה הופך לקן הקוקייה".

 

אז אין לך יותר חטאים?

"יותר מדי רוחניות. זה מספיק".

  

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות