כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
פיצוי לנער

בית חולים ליס. ישלם לנער צילום: שאול גולן
בית חולים ליס. ישלם לנער צילום: שאול גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרשלנות הרפואית תעלה ביוקר

שבעה מיליון שקל, זה הסכום שתשלם המדינה לנער בן 17 מאבן יהודה הסובל משיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית במהלך לידתו, כך נקבע בהסכם פשרה שנחתם בשבוע שעבר

שלומית צור 
פורסם: 07.04.09, 13:34

המדינה תשלם שבעה מיליון שקלים לנער בן 17 מאבן יהודה הסובל משיתוק מוחין כתוצאה מרשלנות רפואית בלידתו שהתרחשה בבית החולים ליולדות "ליס", כך נקבע בהסכם פשרה שנחתם בשבוע שעבר בין הצדדים.

 

לפני 17 שנה היתה ל', תושבת אבן יהודה בהיריונה הראשון, שהושג לאחר טיפולי פוריות ונשאה ברחמה תאומים. ל' הגיעה לבית היולדות ע"ש "סרלין" בתל אביב, שלימים הפך לבית היולדות "ליס", אך שם במקום ללדת באושר את ילדיה, הפכו חייה לסיוט.

 

לטענתה של ל', בית החולים התנהל באופן רשלני כאשר ל' לא חוברה באופן רציף וקבוע למוניטור וכתוצאה מכך, לא זוהה מצב של "מצוקה עוברית" שחלה

אצל אחד מהעוברים.

 

בנוסף לכך זיהה אחד הרופאים הכרח לבצע בדיקת מוניטור והורה לבצעה, אך בפועל הבדיקה לא נעשתה. כתוצאה מכך נולד אחר התאומים כשהוא סובל משיתוק מוחין ונכה בשתי ידיו ושתי רגליו וכיום הוא מתנייד באמצעות כיסא גלגלים.

בחודש אפריל 2008 הגישו התאום הפגוע והוריו באמצעות עו"ד אבי לוטן תביעת נזיקין לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נגד מדינת ישראל שבבעלותה נמצא בית החולים, על סך מיליוני שקלים.

 

רשלנות של הנתבעים

מומחים מטעם התביעה טוענים, כי בעקבות המצוקה העוברית המתמשכת (חוסר חמצן), אחד משני התאומים, נולד בתשניק קשה אשר גרם לנזק המוחי החמור ממנו סובל התובע היום. "אי ביצוע הבדיקות מהווה רשלנות של הנתבעים, מאחר שאלו נמנעו מלבדוק באופן עקבי לאורך כל היום את מצוקתו של התובע, על אף שידעו ו/או היו צריכים לדעת על קיומה".

 

לדבריהם, אילו היה נעשה מעקב מוניטור רציף, ואם הצוות הרפואי היה מורה על ניתוח קיסרי דחוף מיד עם גילוי הממצאים במוניטור, ניתן היה למנוע את הנזק המשמעותי.

 

הנער סובל כיום משיתוק מוחין קשה ושיתוק של ארבעת הגפיים, מרותק לכיסא גלגלים, סובל ממגבלות בדיבור ומפגיעה קוגנטיבית, תלוי לחלוטין בזולת וזקוק לעזרה וסיעוד צמודים בכל שעות היממה. "נכותו של התובע היא של 100 אחוז בגין לקות מוטורית קשה, קשיים בדיבור וכן פגיעה קוגניטיבית.

 

"הנכות הינה לצמיתות. אין לו יכולת השתכרות עצמית והוא צפוי להישאר תלוי בזולת בכל ימי חייו", צוין בתביעה.

במסגרת הסכם הפשרה שכאמור הושג בין הצדדים, וקיבל בשבוע שעבר תוקף של פסק דין על ידי שופטת בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הילה גרסטל, הוסכם כי המדינה תשלם לג' פיצוי בסך שבעה מיליון שקלים, כאשר מתוך סכום זה ישלם הביטוח הלאומי כשלושה מיליון שקלים ואת היתרה בסך ארבעה מיליון שקלים תשלם המדינה.

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות