כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
התמודדות

(אילוסטרציה) צילום: index open
(אילוסטרציה) צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מה האסוציאציה שלך למפתח?

לליאורה בת ה-15 מתיאטרון נוער הקסאם בשדרות הוא מזכיר כיצד נתקעה מחוץ לביתה בעת אזעקת צבע אדום. ליאורה וחברותיה לתיאטרון עומדות להפוך את סיפוריהן להצגה. עתה הן החלו בשלב האימון במשחק

mynet 
פורסם: 05.04.09, 11:30

משחקים מציאות בטחונית: לאחרונה עברו בתיאטרון נוער שדרת הקסאם לשלב השני בפרויקט - שלב ההתנסות במשחק. הבנות החלו את המפגש בחימום שהועבר ע"י דנה ושרי מעמותת איילים שגרות כיום במושב יכיני הסמוך לשדרות.

 

הבנות הגיעו בשעה הקבועה אל חדר שלווה שבתיכון המקיף הדתי. הן התבקשו לבחור חפץ מבין החפצים שהיו מונחים על השולחן ולספר סיפור שמקשר אותו למציאות הבטחונית. בין החפצים היו: קסאם, מפתחות, כובע, ספר טלפונים, טיפקס, בד אדום, פטיש ועוד.

 

לבנת שאובי מהמרכז לתקשורת שדרות העידה שנדהמה לשמוע כמה סיפורים קשים היו לבנות לספר. ליאורה, בת 15 מאולפנת אמי"ת בחרה במפתחות. "באחד

הימים הגעתי הביתה בלי מפתחות, אמא שלי הייתה צריכה להגיע הביתה מוקדם. כשהגעתי לפתח הבית החלה אזעקת 'צבע אדום' לפעול. השתתקתי ולאחר מכן התחלתי לבכות. הרגשתי חוסר אונים ופחד משתק. הרגשתי נורא. אמא שלי הגיעה לאחר מספר דקות, התפקרתי עליה" סיפרה.

 

טל בחרה בעיתון אבל החליטה להפוך אותו למחברת. טל בת 15 מאולפנת אמי"ת נפגשה עם הטרור כאשר שני ידידים טובים שלה נפגעו מקסאם לפני כשלוש שנים. שני חבריה היו בדרכם ללמוד למבחן אצל חבר נוסף כשאזעקת 'צבע אדום' נשמעה. הם לא הספיקו להגיע למיגונית, נפגעו קשה מאוד ועברו שיקום ארוך.

 

לסיפור זה הגיבו מספר בנות נוספות ששיתפו את הקבוצה בחוויות מאותם רגעים בהם נודע להן על פציעתם של שני הנערים. בעודן מספרות התברר כמה עמוק היה הקשר שלהן לנערים ושהארוע גזל מתמימותן.

 

דנה המדריכה בחרה גם היא לשתף את הקבוצה ובחרה בעיתון. היא גרה בעבר בצפון הארץ במושב עמוקה. היכרותה עם שדרות הייתה דרך התקשורת הישראלית והעיתונות . כיום היא מתנדבת בשדרות ומכירה את המציאות הקשה בצורה בלתי אמצעית.


בנות התיאטרון מציגות (צילום: חמוטל בן-שטרית)

 

בפגישה הציגו התלמידות כמה מהסיפורים שעלו בעזרת אביזרים שהכינה שאובי מבעוד מועד. מפאת חוסר זמן נאלצו לסיים לפני שכל הקבוצות המחיזו את החוויות. בפסח מתוכנן מפגש גיבושי נוסף ולאחר פסח יחלו בחזרות להצגה. שאובי מספרת כי "הרגשתי סיפוק רב לאחר מפגש זה. הסיפורים החלו לצוף ולעלות מעל פני השטח בצורה טובה מעל המצופה. הבנות שיתפו ופעולה וניכר שיש קבוצה מצויינת שתמלא את תפקיד ההסברה כמו שאף אחד אחר לא הצליח".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות