כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
התשמע קולי

גבאי. אין דבר העומד בפני הרצון צילום: גיל לרנר
גבאי. אין דבר העומד בפני הרצון צילום: גיל לרנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נולדה עם ליקוי שמיעה חריף - ומנהלת חיים רגילים

ליטל גבאי, התגברה על מכשולים, בעזרת כוח רצון וסיוע ארגון "שמע". מחר (ב') יתקיים המבצע הארצי "הטה אוזן לדממה"

ניצן ינקו 
פורסם: 22.03.09, 16:01

תורמת חזרה: "אני רוצה להיות מש"קית חינוך כי יש לי ניסיון בהדרכה", כך סיפרה בשבוע שעבר ליטל גבאי (18) מפתח תקוה, שהצליחה להתגבר על ליקוי שמיעה חריף והיא מקיימת אורח חיים רגיל.

 

ליטל אף הגישה באחרונה בקשה להתנדב לצה"ל והנושא נמצא בהליכים. "אני מקווה שיאשרו לי את זה", הוסיפה.

 

מאות ילדים ומבוגרים לקויי שמיעה מאזור פתח תקוה זקוקים למכשירים שונים ומגוונים כדי לשפר את איכות חייהם.

 

עם זאת, התמיכה הממשלתית אינה מספקת, ולפיכך יתקיים עבורם אירוע התרמה מיוחד ביום שני, כשהמטרה היא לסייע לכ-650 אלף לקויי שמיעה בארץ לקיים אורח חיים טוב יותר.

 

ליטל, הלומדת בכיתה י"ב בעיר, נאלצה לעבור בגיל שש ניתוח להכנסת שתל, והדבר איפשר לה לראשונה לשמוע טוב יותר ולתקשר עם אחרים.

 

בסיוע ארגון "שמע", המסייע לחירשים ולכבדי שמיעה ובנחישות יוצאת דופן, היא השתלבה ולמדה בבתי ספר רגילים ועברה את הבחינות בהצלחה.

 

אלא שהדרך לא היתה קלה. "לאחר שליטל עברה את הניתוח, נסענו איתה לתל השומר פעמיים בשבוע כדי לקבל טיפול של קלינאית תקשורת", נזכרה אמה שולמית.

 

"רציתי מאוד שהיא תכנס לכיתה רגילה ולא לכיתה בבית ספר לחירשים. הילדים שסבבו אותה היו בהתחלה מאוד אכזריים, וגם המורים לא הבינו מה קורה. לצערי, לא לימדו את הילדים להתמודד עם החריג", אומרת האם.

 

לדבריה, עברה ליטל בהמשך לבית ספר רגיל וקיבלה תמיכה והבנה. "בסופו של דבר ליטל הסתדרה, כיוון שמדובר בילדה מאוד חיובית שנותנת לכולם", הוסיפה האם. "היא חייכנית, חכמה ויכולה לתקשר עם כולם".

 

לא רק שליטל השתלבה באופן מוצלח בחברה, אלא היא החלה להדריך בשנתיים האחרונות ילדים אחרים בעלי ליקויי שמיעה, במטרה לסייע להם.

 

"אני בעצמי קיבלתי חוגים ופרויקטים לילדים לקויי שמיעה, מטעם ארגון 'שמע' ונעשיתי מדריכה בחוג אומנות, תחום שאני מאוד אוהבת", ציינה ליטל.

 

אחד התחומים בהם התקשתה ליטל להשתלב היה מציאת עבודה לפני הגיוס. "בשנה שעברה חיפשתי עבודה, אבל המנהלים פחדו לקחת עליי אחריות, כי חששו שלא אשתלב", סיפרה ליטל.

 

"בסופו של דבר מצאתי עבודה בסניף מקדונלדס, שבו האמינו בי ונתנו לי את האפשרות להתקדם. חשוב לי להדגיש שלקויי שמיעה הם לא לקויים בשכלם מבחינה רפואית", מסבירה ליטל. 

 

לדבריה, היא מסבירה לכל לקויי השמיעה להתעקש על העבודה, לא לפחד ולצבור
ביטחון עצמי. "אין דבר העומד בפני הרצון", הוסיפה.

 

מחר (יום שני) יתקיים יום ההתרמה הארצי "הטה אוזן לדממה", במטרה לשדרג את בנק המכשירים, שכולל מכשירי הגברה לסטודנטים ולתלמידים, אוזניות, טלפונים ייחודיים ועוד.

 

אלפי תלמידים מפתח תקוה והסביבה צפויים להגיע במסגרת המבצע לכל בית בעיר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות