כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אחרי הרימונים

המשטרה הביאה צפלין (אילוסטרציה) צילום: חגי אהרון
המשטרה הביאה צפלין (אילוסטרציה) צילום: חגי אהרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מתגברים כוחות: צפלין מעל כפר אבו סנאן

בעקבות 14 מקרי השלכת רימון בחודש האחרון הוצבו כוחות שיטור גדולים על הקרקע וצפלין בשמי הכפר. תושבת הכפר פנתה לשר לביטחון פנים: "התושבים חיים באווירה של טרור"

יפה ברנס 
פורסם: 19.03.09, 12:25

כוחות שיטור מתוגברים, לרבות צפלין (בלון תצפית) של המשטרה, הוצבו בכפר אבו סנאן שליד עכו בעקבות ריבוי מקרי השלכת רימון לאחרונה, על רקע סכסוך שהתגלע במהלך מערכת הבחירות המקומית.

 

בכפר, המונה למעלה מ-11 אלף איש, הושלכו בחודש האחרון למעלה מ-14 רימונים, האחרון שבהם בסוף שבוע שעבר. מאז תוגברה נוכחות המשטרה בכפר, לא נרשמו מקרים נוספים של השלכת רימון.

 

למרות הרתעת המשטרה והרגיעה הזמנית מספר תושבים, ובהם כמיליא מטאנס, עובדת סוציאלית במקצועה, פנו במכתבים לגורמי

המשטרה ולחברי כנסת ודרשו את התערבותם. "המשך אירועים אלה מסכנים את חיי התושבים, זכותנו לחיות באווירה של ביטחון", כתבה מטאנס לשר לביטחון פנים אבי דיכטר.

 

לטענתה, תושבי הכפר סובלים מתופעה זו כבר שנים, וכי הרימונים שהושלכו התבררו כרכוש צה"ל, ולאחרונה אף מדובר ברימונים ואמצעי חבלה תוצרת בית. "תושבי הכפר חיים באווירה של טרור. עשרות רימונים ומטעני חבלה הושלכו על בתים ורכוש", כתבה, "עובדה שגרמה ועודנה גורמת להרס רב של בתים ולמאות נפגעי הלם, לרבות ילדים, זקנים סיעודיים וחסרי ישע, ורק בדרך נס לא היו אבידות בנפש".

 

במכתבה לשר דיכטר טענה מטאנס כי המשטרה דאגה לאורך השנים להתייצב בכפר לאחר כל תקרית, אספה עדויות וראיות, אך נמנעה מלנקוט בצעדים מרתיעים.

 

"אנו רואים בחומרה רבה את ההתעלמות המתמשכת מצד המשטרה והגורמים האחראיים הנוספים ביחס למתרחש בכפרנו. מדוע אנו צריכים לסבול עשרות שנים ולחיות תחת איומים ופחדים יומיומיים, ובאווירה שבכל רגע נתון אמור להתפוצץ רימון?".

 

שוטרי תחנת המשטרה בעכו, כאמור, פועלים בחודשיים האחרונים ומטפלים בעניין בעדיפות. "אי אפשר להתעלם מהדאגה והכאב שחשים התושבים עקב המצב שנוצר לנוכח האירועים", אמר מפקד התחנה, סנ"צ אבי אדרי.

 

"בפועל, נוכחות המשטרה בכפר, ומעצרם של עשרה חשודים, שנגד אחדים מהם הוגש כתב אישום, תרמו להרגעת הרוחות. הרקע לאירועים הוא החשד לזיופים במהלך מערכת הבחירות המקומית".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות