כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דורשים השעייה

צדוק. התמונות הוצאו מהקשרן צילום: צפריר אביוב
צדוק. התמונות הוצאו מהקשרן צילום: צפריר אביוב
 
(אילוסטרציה) צילום: ablestock
(אילוסטרציה) צילום: ablestock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

"את הכלב הזה הרגתי עם מזרק"

כך אמרה היום אחת המפגינות מול עיריית אשקלון בעת שנערך במקום השימוע לד"ר יואב צדוק. את הדברים אמרה כדי להביע את תהייתה מה יוכל הוטרינר, שמעשיו תועדו, להגיד בשימוע

שמוליק חדד 
פורסם: 17.03.09, 12:58

וטרינר אוהב חיות? עשרות תושבים ונציגי ארגוני צער בעלי חיים מפגינים היום (ג') מול בניין עיריית אשקלון. ההפגנה מתקיימת בעת שנערך לד"ר יואב צדוק שימוע לפני פיטוריו.

 

הנציגים הבולטים במקום הם נציגי תנו לחיות לחיות המלווים את המאבק העירוני מאז תחילתו. המפגינים קוראים לעיריית אשקלון לפטר את צדוק לאלתר.

 

"יש כעת ראש עירייה חדש, בני וקנין, אבל צריך לזכור שהוא זה שמינה את צדוק, כל ההתנהלות באשר לצדוק היא בלתי נסבלת", אמרה דוברת העמותה אתי אלטמן.

 

כזכור מעלליו של צדוק נחשפו בתוכנית כלבוטק כאשר הוקרנו תמונות קשות בהן נראה צדוק הורג כלבים וחתולים בתנאים קשים. התמונות עוררו זעזוע רב, ועיריית אשקלון הקימה ועדה עירונית שפרסמה המלצה חד משמעית להעביר את צדוק מתפקידו כמטפל בבעלי חיים. גם משרד החקלאות הקים ועדה שקבעה כי צדוק עבר על הכללים הנהוגים בטיפול בבעלי חיים. למרות ההמלצות נראה צדוק מספר פעמים בכלביה העירונית בניגוד להמלצה.

 

 

ההפגנה מול העירייה (צילום: צפריר אביוב)

 

מאז נעשו מספר ניסיונות לערוך לצדוק שימוע. אך רק בשלהי כהונתו של מהצרי התקיים השימוע, אבל אז הגיעו הבחירות והעניין הוקפא.

 

לאחר שווקנין נבחר, העלה שוב את הסוגיה חבר האופוזיציה איתמר שמעוני. גם הלחץ הציבורי התעורר במסיבת עיתונאים מתוקשרת עם חבר הכנסת גלעד ארדן והשחקנית אורנה בנאי. עקב כך הודיע וקנין על קיום השימוע היום.

 

בוועדת השימוע נוכחים: ממלא מקום ראש העירייה, שלמה כהן, חבר המועצה יורם שפר והממונה על משאבי אנוש, יוסי לוי. עד כה צדוק שטח את טענותיו כנגד הניסיון לפטרו, וטען כי עשה את שמוטל עליו לעשות כווטרינר וכי מדובר בצילומים שהוצאו מהקשרם.

 

בהפגנה, שמתקיימת באישור המשטרה, לא מפסיקים הנציגים לקרוא בתקווה שיישמעו בקומה הרביעית שם נערך השימוע.

 

"למה בכלל עושים שימוע? מה הוא כבר יגיד? הוא בטח יאמר את הכלב הזה הרגתי עם מזרק, את השני הרגתי בהרדמה, ואת האחר הרגתי בדרך אחרת.

אולי הוא יציג לפניהם רישומים איך הוא עשה זאת? צדוק הורג בעלי חיים ואסור לו להיות וטרינר לרגע אחד נוסף", אמרה אחת המפגינות.

 

גם חבר המועצה שמעוני קרא לוקנין להוציא את צדוק לחופשה לאלתר עד לסיום עניינו. "לאיש הזה אסור להתקרב לבעלי חיים ואסור לו לעסוק בשום תחום הקשור לווטרינריה, מצידי שישב במשרד בעירייה עד לסיום ההליכים", אמר.

 

מסקנות השימוע יועברו לראש העירייה בקרוב. אם יחליט וקנין לפטרו ייאלץ לכנס ישיבת מועצה מיוחדת בה יידרש רוב לפיטוריו. עם זאת, ההערכות הן שצדוק לא יפרוש בקרוב, והוא צפוי כנראה לבקש סעד משפטי.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 41 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות