כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
למען השקיפות

ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר צילום: ירון ברנר
ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר צילום: ירון ברנר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

אלדר מוותר על הקצאת הקרקע ל"שלטל"

אלדר העביר החלטה במועצת העיר המבטלת החלטה קודמת להקצות שטח עירוני להקמת מוסך של החברה. "קיבלתי את ההחלטה על מנת להסיר כל ספק ולמנוע לזות שפתיים"

גלית פרי 
פורסם: 08.03.09, 10:39

ראש עיריית כרמיאל החליט לחזור בו מאישורו להקצות קרקע שבשליטה עירונית לטובת הקמת מוסך עבור חברת "שלטל" בע"מ. יו"ר האופוזיציה רינה גרינברג: זה בזכות פעילותה הנחושה של האופוזיציה למען שמירה על נכסי העירייה.

 

בסדר היום של ישיבת מועצת העיר כרמיאל שנערכה ביום רביעי, הציע ראש העיר, עדי אלדר, כי עיריית כרמיאל תמליץ על ביטול הקצאת קרקע לחברת "שלטל" בע"מ. בישיבת המועצה הראשונה שהתקיימה לאחר הבחירות, הובאו בפני מועצת העיר כרמיאל בקשתה של חברת "שלטל" בע"מ, להקצאת קרקע להקמת מוסך למשאיות באזור התעשייה של כרמיאל בגודל של כ-5.3 דונם.

 

למרות התנגדותה של יו"ר סיעת 'כרמיאל ביתנו' רינה גרינברג וכל חברי האופוזיציה – ראש העיר אלדר העביר את החלטה ברוב של עשרה מול שבעה מחברי המועצה.

 


גרינברג הגישה תלונה במשטרה. ישיבת מועצה (צילום ארכיון: דורון גולן)

 

גרינברג טענה באותה הישיבה בה עברה ההחלטה כי ראש העיר מסתיר מחברי המועצה שלבעלי חברת "שלטל" ישנה קרקע שעליה מוסך למשאיות בכרמיאל באזור התעשייה מאחורי מפעל "קליל", וכן טענה שהחברה סייעה לו בבחירות.

 

גרינברג הגישה תלונה במשטרה, וכן דרשה את התערבותו המיידית של הממונה על המחוז במשרד הפנים יוסף בארון בעניין, וטענה כי הדברים שאמרה נגד
מסירת הקרקע בישיבת המועצה הושמטו מפרוטוקול הישיבה, וכי למרות שדרשה מאלדר לצאת מאולם בזמן ההצבעה עקב ניגוד עניינים, אלדר סירב לצאת.

 

מעיריית כרמיאל נמסר בתגובה: ראש העיר עדי אלדר אשר נושא על נס את השקיפות והיושר בניהול העירייה, החליט השבוע לבטל את ההחלטה שהתקבלה בישיבת מועצת העיר מיום 9.12.08 להמלצה על הקצאת קרקע לחברת 'שלטל', למרות שהיועץ המשפטי לעירייה בספק אם התקיים כאן ניגוד עניינים".

 

ראש העיר עדי אלדר אמר בתגובה: "קיבלתי את ההחלטה על מנת להסיר כל ספק ולמנוע לזות שפתיים, יש כאלה החושבים שהייתי אמור לצאת ולא להשתתף בדיון באותו נושא, ומכיוון שדרכי היא דרך של שקיפות, וניהול תקין, אינני רוצה להשאיר כל מקום לספק ואני מציע לבטל את ההחלטה.

 

"על מנת למנוע הישנות מקרים דומים בעתיד, הקמתי ועדה מקצועית בראשות מנכ"לית העירייה ובהשתתפות מהנדס העיר והיועץ המשפטי, אשר תדון בבקשות ההקצאה ותביא המלצותיה למועצת העיר. אם חברת שלטל עדיין תהיה מעוניינת בהמלצת העירייה להקצות לה קרקע, גם בקשתה תידון על ידי הוועדה המקצועית, טרם הדיון במועצת העיר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות