כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מתנה לחג

1,700 מ"ר של שטחי משחק צילום: צפריר אביוב
1,700 מ"ר של שטחי משחק צילום: צפריר אביוב
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ילדי שדרות סוף-סוף שיחקו אותה

ילדי שדרות ייהנו החל מהשבוע ממשחקייה ממוגנת, היכולה להכיל 500 ילדים בו זמנית. המקום, שנבנה מכספי תרומות בעלות של חמישה מיליון דולר, כולל: קיר טיפוס, מגרש קט רגל וזירת אגרוף. בוסקילה: "יש תקווה לילדים"

רונן דמארי 
פורסם: 08.03.09, 09:58

לשחק ללא פחד: ילדי שדרות ויישובי עוטף עזה יקבלו מתנה מיוחדת לרגל חג הפורים: ביום ג' הקרוב תיחנך באזור התעשייה בעיר משחקייה ממוגנת, ראשונה מסוגה בישראל. וכך, בצל הקסאמים שנפילתם כבר הפכה לשגרה עצובה, יוכלו הילדים לשחק ולפרוק מתחים גם בזמן אזעקת צבע אדום.

 

המשחקייה הממוגנת, כוללת 1,700 מ"ר של משחקים, קירות טיפוס, פינות חוויה, העשרה ולימוד. היא יכולה להכיל 500 ילדים בו זמנית. בנייתה הושלמה ב-10 חודשים בלבד ובהשקעה בסך 5 מיליון דולר, שגויסו מתרומות יהודים בארצות הברית.

 

חומרי הבנייה כולם תוצרת ישראל, והגוף האמון על גיוס התרומות הוא ארגון J.N.F USA, המגייס עבור המדינה עשרות מיליוני דולרים בשנה. רבות מהתרומות מיועדות למימוש חזון הארגון לפיתוח הנגב תחת הססמה: "ג'יי.אן.אף ישראל, לתמיד".

 

תקן גבוה ומחמיר

המשחקייה נבנתה על פי תקן מיגון גבוה ומחמיר, אף יותר מזה הנדרש על ידי מערכת הביטחון. בעזרת 300 טון ברזל הוקמו במבנה מרחבים מוגנים ששטחיהם ישמשו גם לצרכים הייעודיים של המקום.

 

על פי תכנון המבנה, יימצאו חלק מהנוכחים בעת אזעקה בתוך מרחב מוגן, בעוד האחרים לא יזדקקו ליותר מצעדים ספורים כדי להגיע אליו. מרחב מוגן נוסף נבנה מחוץ למבנה עבור ילדים ומשפחותיהם הממתינים לתורם כדי להיכנס פנימה.

 

המשחקייה מיועדת לפעוטות, לתלמידים בגילאי בית הספר היסודי ולבני נוער והיא תחולק לשני מתחמים נפרדים. כדי לענות על הצרכים השונים הוכנסו למקום בובות מדמויות סרטי ילדים, דובונים, דגם מוקטן של קניון, קיר טיפוס, מגרש קט רגל וזירת אגרוף.

 

במקום יופעל גם מתחם למסיבות יום הולדת ויתקיימו בו מפגשים מבוקרים עם בני הנוער בתיאום אגף הרווחה. במקביל, תפעיל העירייה שירותי תחבורה ללא תשלום.

 

הרעיון לבניית המשחקייה נהגה בחודש מאי האחרון וקרם עור וגידים במהירות, בזכות פעילות הארגון לגיוס הכספים. "ההורים בשדרות לא יכולים לשלוח את ילדיהם לשחק בחוץ ביום יפה", נאמר לתורמים. "ברחבי העיר לא שומעים צחוק, בכי, צווחות או כל צליל טיפוסי אחר של ילדים. הרחובות אינם מלאים יותר בילדים הרוכבים על אופניים, אלא בשתיקה מצמררת".

 

אנשי הארגון הציגו בפני יהודי ארצות הברית מחקר עדכני לפיו לפחות 75% מילדי שדרות בגילאי 4 עד 18 סובלים מלחץ פוסט טראומטי.

 

דינה הורי, מורה בבית ספר יסודי בשדרות, תיארה את המצב כך: "הילדים פוחדים בכל יום ובכל שעה. בכל מקום שהם נמצאים. במהלך כל פעילות הם מוכרחים

לחשוב מה הם יעשו אם תפעל האזעקה. השאלה היא תמיד היכן אסתתר מהרגע שבו האזעקה מודיעה על טיל שמתקרב".  

 

"שינוי שחבל על הזמן"

נשיא הארגון, סטנלי צ'סלי, הסביר את סיבות ההצטרפות לפרויקט: "לילדים אין לאן ללכת מלבד לבית הספר, ומשם חזרה הביתה. על רקע הירי המתמשך לדרום בכלל ולאזור שדרות בפרט נענה הארגון לאתגר ובנה את הפרויקט החיוני עבור ילדי שדרות והסביבה. טילי קסאם נורים כדי להבריח אנשים מביתם, אבל אנשי שדרות חזקים. אנחנו לא יכולים לעצור את הטילים מליפול, אבל אנחנו יכולים לתת לילדים האלה את ההזדמנות לברוח מהפחד ומהחרדה איתם הם נאלצים לחיות".

 

ומה אומרות האמהות הדואגות בשדרות? חניתה קוחניק נשמעה מרוצה: "זה בהחלט יכול להשפיע. עכשיו אנחנו יכולים לצאת עם הילדים למקום ממוגן. יש מגרשי משחקים ופארקים, אבל החשש היום יומי מנפילות קסאמים גורם לנו להישאר בבתים. זה יעשה שינוי שחבל על הזמן. אין לך מושג איזה אושר עילאי זה יהיה. אנחנו שמחים, מברכים ומחכים בקוצר רוח".

 

גם ראש העירייה, דוד בוסקילה, התייחס למשחקייה ואמר: "בניית פינת המשחקים נותנת תקווה לאותם ילדים, שבמשך 8 שנים איבדו את ילדותם. ילדים הם הכוח שבעבורו אנחנו משכימים קום כל בוקר. הם העתיד של כולנו. מילה של תודה לתורמים לא תספיק לבטא את גודל עשייתם. חנוכת המשחקייה יוצרת חיץ בין עולם שאבד לילדות מאושרת הנחשפת כאן בזכותם של אנשים טובים, חמים ובעלי חזון".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות