כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מלכת פורים

הרב לאו לביא
הרב לאו לביא 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נא להכיר: האחיין הדראג קווין של הרב הראשי

ה'רבנית הדסה גרוס' תהיה אורחת הכבוד במסיבת פורים שמארגנים קבוצת ההומואים הדתיים 'חברותא', הבית הפתוח והעשירון האחר בעוד יומיים במעבדה. את הגברת הנכבדה ממנהטן משחק במופע דראג עמיחי לאו-לביא, אחיינו של הרב הראשי לישראל לשעבר, מאיר לאו, המקרב בדרכו הוא צעירים ליהדות

עדי קיסר 
פורסם: 08.03.09, 07:52

 גברים שאצלם כל יום פורים. ולא סתם פורים, פורים מלא גלאם. והם לא סתם נשים, אלא מלכות - הדראג קווינס. ומי שלוקח את העניין עוד כמה דילוגים ענקיים קדימה הוא עמיחי לאו-לביא, שמעלה מופע דראג חסידי בכיכובה של ה'רבנית הדסה גרוס'.

 

גרוס היא אלמנה נוצצת וחסרת גיל שכבר קברה כמה בעלים ומטיפה ידועה לשמירת מצוות וללימוד תורה. הרבנית גרוס, שעיקר עבודתה בשנים האחרונות בניו יורק, תגיע ביום שלישי למעבדה, להופעה מיוחדת לרגל פורים במסגרת מסיבה של הקהילה הגאה בירושלים שמפיקים 'חברותא' - קבוצת ההומואים הדתיים, הבית הפתוח והעשירון האחר - תא הסטודנטים הלהט"בים (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים).

 

 

לאו-לביא (39), האיש שמתחת לאיפור הכבד והמניירות, הוא בנו של נפתלי לביא, לשעבר קונסול ישראל בניו יורק ויועצו הקרוב ואיש סודו של שר הביטחון
משה דיין ז"ל. הוא גם אחיו הצעיר של הרב הירושלמי בני לאו, ואחיינו של הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו. בעשר השנים האחרונות הוא חי בניו יורק, אך השנה חזר לירושלים כתלמיד בתוכנית למנהיגות של מכון מנדל.

 

כנצר למשפחת רבנים מיוחסת, התחנות במסלול חייו נראו ברורות: לימודים בתיכון דתי יוקרתי, הדרכה בבני עקיבא, שירות צבאי בצנחנים ולימודים במכון הרטמן בירושלים. אבל בשלב כלשהו החליט לאו-לביא לסלול לעצמו דרך חדשה ועצמאית, במהלכה הפך ל'רבנית הדסה גרוס' במקום לרב כמו אחיו הגדול.

 


הרב כדראג קווין צילום: יח"צ 

 

"לרבנית גרוס יש סוג של אמירה - את מה שליצן החצר יכול להגיד, לא יכול להגיד הנביא. היא מפיצה אמת בקרב דתיים וחילונים, סטרייטים והומואים, ומגשרת ביניהם. בהתחלה הופעתי איתה רק בפורים, אבל אחר כך גבר הביקוש להופעותיה בקרב קהילות שונות בניו יורק".

 

 

מאז שנולדה דמותה הרבנית הדסה גרוס בניו יורק הספיק לאו-לביא להקים שם את קבוצת Storah Telling, קבוצת שחקנים הפועלים לקירוב היהדות לדור הצעיר באמריקה ועכשיו הוא שוקל אפילו לעשות לה עלייה: "אני במגמת שיבת ציון, זה ייקח לי קצת זמן, אני צריך לראות מה עם הביזנס בניו יורק. האג'נדה שלי היא לייצר מחדש את הזירה הציבורית שבה מתקיימת הדת. זה לא משהו שצריך להישאר בלעדית בידי הממסד הדתי, אנחנו צריכים לייצר מחדש את השיחה שנותנת לנו משמעות בחיים, לצאת מבית הכנסת אל הרחוב".

 

הפעילות שלך תורמת לדילמה שבפניה ניצבים צעירים דתיים הומואים?

"הסיבה שהסכמתי להתנדב לאירוע במעבדה היא שכאשר אני הייתי בן 17 לא היתה כתובת ולא היה עם מי לדבר. היום אני מתרשם ומתרגש כשאני רואה אנשים שמנסים לשלב את היותם שומרי מצוות עם היותם הומואים או לסביות. אנשים לוקחים החלטות אמיצות בדרך לעיצוב הזהות הזו".

 

כשלאו-לביא נשאל מה דודו, הרב הראשי לאו, אומר על המופע הוא עונה ב"אין תגובה".

 

אבא שלך ראה את המופע?

"הוא שוקל לבוא לערב פורים כדי לפגוש את הרבנית. לדעתי הוא רק ראה אותה בטלוויזיה".

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 49 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות