כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
זהירות פורנו

צו איסור פרסום? (אילוסטרציה) צילום: ablestock
צו איסור פרסום? (אילוסטרציה) צילום: ablestock
 
בן יפת. מובילה את המהלך צילום: סתיו שרון
בן יפת. מובילה את המהלך צילום: סתיו שרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

פורנוגרפיה בחוצות ת"א? חולדאי נגד, ואתם?

ראש העיר החליט הבוקר לאמץ קוד אתי נגד הצגת פרסומות פורנוגרפיות בת"א. בויצו מקווים שגם בערים אחרות ינהגו כך

יואב זיתון 
פורסם: 16.02.09, 17:22

צנזורה או שוויון? היום בבוקר הודיע ראש עיריית ת"א-יפו, רון חולדאי, כי הוא נענה להצעתם של סיעת 'עיר לכולנו' בעיריה, מרכז תמורה וארגון ויצו לפעול לאימוץ ולאכיפה בהקדם של קוד אתי נגד הצגת פרסומות פורנוגרפיות ברחבי העיר.

 

חולדאי אמר לחברת סיעת 'עיר לכולנו' במועצת העיר, יעל בן יפת, כי הוא יעביר מיידית את המלצתו לדיון בוועדת רישוי עסקים ובוועדה לקידום מעמד

האישה בעירייה. בן יפת, המובילה את המהלך, תציג היום אחר הצהריים את דרישתה במועצת העיר.

 

הקוד האתי, שנוסח על ידי "מרכז תמורה-המרכז המשפטי למניעת אפליה", קובע, בין השאר, כי: "עיריית תל אביב יפו מתחייבת בזאת שלא לפרסם בחוצותיה פרסומות שיש בהן כדי להשפיל, לבזות ולהציג נשים כאובייקט מיני, ובכך לעודד אלימות פיזית ומינית כלפיהן. עיריית תל אביב יפו מתחייבת בזאת שלא לעשות הון על גופן של נשים, תרתי משמע, ולאפשר פרסומות כגון אלו בחוצותיה, בתשלום ושלא בתשלום".

 

עוד קובע הקוד האתי כי "מתוך הבנה כי חוברות פורנוגראפיות וכרטיסי ביקור של נשים הנסחרות לצורכי זנות, מעודדים פגיעה ישירה בנשים הנסחרות עצמן וכן מעבירים מסר אלים ופוגעני כלפי כלל הנשים והקטינות/ים בעיר, עיריית תל אביב יפו מתחייבת בזאת לאסור על חלוקה, ללא תמורה או בתשלום, של חוברות מין בקיוסקים ובחנויות ברחבי העיר, וכן על חלוקת כרטיסי ביקור, שחלוקתם אסורה על פי חוק, לנשים נסחרות לצורכי זנות".

 

בן יפת: "אני מקווה כי עיריית ת"א-יפו תהיה הראשונה לאמץ את הקוד האתי ותוביל מהלך שישפיע גם על ערים אחרות למנוע את הצגתן והפצתן של פרסומות פורנוגרפיות. זה הזמן שנוכל להיווכח אם אכן העיר ת"א-יפו מאופיינת 'בשוויון הזדמנויות ובפלורליזם' כמו שהיא מכריזה על עצמה".

 

במקביל לדרישתה של בן יפת, תפנה גם ויצו לראשי ערים אחרות בדרישה דומה. ויצו, שהשיקה לאחרונה קמפיין נגד פרסומות סקסיסטיות ופוגעות בנשים, הכריזה על "תחרות" בין ראשי הערים בארץ על אימוץ קוד אתי זה ואכיפתו.

 

רונית ארנפרוינד-כהן, מנהלת האגף לקידום מעמד האשה בויצו: "ראוי שהקוד האתי שנוסח על ידי מרכז תמורה יאומץ וייושם לאלתר על ידי כל ראשי הערים בישראל. בהמשך למהלך של 'עיר לכולנו' בת"א-יפו, תפנה ויצו לראשי ערים אחרות, כדי שהציבור יוכל ללמוד במהרה מיהן הערים שפועלות נגד פורנוגראפיה ואלימות כלפי נשים, לא רק בהצהרות, אלא גם במעשה".

 

מרכז תמורה, סיעת 'עיר לכולנו' וארגון ויצו הודיעו כי ילוו את דרישתם לאימוץ הקוד האתי ואכיפתו גם בפעולות מחאה במידה שמועצות הערים וראשיהן יתעלמו מדרישתן. כאות פתיחה לכך הושלכו בשישי האחרון בתל אביב עשרות חבילות של החינמון "בננה" לפח על ידי עשרות נציגות של ארגוני נשים בישראל.

 

  • האם אתם בעד או נגד אימוץ הקוד האתי על-ידי עיריית תל אביב? הצביעו!

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

לכתבה זו התפרסמו 49 תגובות בעדלכתבה זו התפרסמו 32 תגובות נגד
תגובות בעד
נא להמתין לטעינת התגובות
תגובות נגד

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות