כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שלום כיתה א'

אילוסטרציה. שנה ראשונה בכיתה צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה. שנה ראשונה בכיתה צילום: ויז'ואל/פוטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

חדש: בתי הספר באשדוד יתחרו על התלמידים

השבוע נפתח הרישום לכיתות א' באשדוד והורים יוכלו מעתה לבחור בין בתי הספר שברובע. ועד ההורים: "בתי הספר יצטרכו להשתפר כדי למשוך אליהם תלמידים"

יאיר הרוש 
פורסם: 12.02.09, 16:41

‏ועד ההורים העירוני ומינהל החינוך באשדוד פתחו השבוע את הרישום לכיתות א'. בשלב ראשון ייערך רישום אזורי שכונתי ובמקרים מסוימים רב-שכונתי. כדי למנוע תורים מיותרים ליד בתי הספר שזוכים להעדפה מצד ההורים, התקבלה המלצת ועד ההורים לפתוח את הרישום גם באינטרנט.

 

פתיחת אזורי הרישום תחול השנה רק על בתי הספר הממלכתיים, החל מהשנה הבאה מתכננים פתיחת רישום כלל עירונית לכיתות א' ואז ישולבו גם בתי ספר מהזרם הממלכתי דתי. יהודה פרנקל, מחזיק תיק החינוך בעירייה, ואבי כוכבי, יו"ר ועד ההורים העירוני, מסרו כי ההורים רשאים לבחור בין בתי הספר בשכונתם, ולפיכך ייתכן כי בבית ספר אחד ייפתחו שלוש כיתות א' ובבית ספר פחות פופולארי כיתה א' אחת בלבד.

 

כוכבי הוסיף כי היתרון הגדול של פתיחת אזורי הרישום הוא בתחום התחרות. "בתי ספר יתחרו על התלמידים והם יצטרכו להשתפר כדי למשוך אליהם תלמידים", אמר. פרנקל וכוכבי הבהירו שאין כוונה לסגור בתי ספר כושלים ולהגדיל בתי ספר טובים, אלא בטווח הרחוק לתת מקפצה לבתי הספר להשתפר באמצעות כלים שתקנה להם העירייה.

כיום מתקיים אזור רישום פתוח תוך-רובעי בשני רובעים בעיר: רובע ט"ו, שם יש בחירה בין בית הספר אופק לרבין, ורובע י"א, בו קיימת בחירה בין שלושה בתי ספר: צפרירים, חופית ונוף ים.

 

רשימת אפשרויות הבחירה: רובע ד' - רעים וארזים; רובע י', י"ג וט"ז - בתי הספר שקד, רתמים, אמירים ואלונים. רובע ו' - שקמים, הראל. רובע י"א, ט"ו, י"ז - צפרירים, חופית ונוף ים. בבתי הספר אופק ורבין לא תהיה זכות למיון או לבחירת התלמידים - העיקרון המנחה יהיה כל הקודם זוכה.

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות