כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דורשים פיתוח

ההפגנה. חלק מהרוכשים כבר נפטרו צילום: אבי מועלם
ההפגנה. חלק מהרוכשים כבר נפטרו צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כאן לא בונים

בעלי קרקעות ביישוב אירוס קיימו הפגנה מול ביתו של יוסי גוטליב, דירקטור בחברה שמכרה להם את הקרקעות. המפגינים דרשו הסברים על עיכוב בפיתוח המגרשים, שניקנו על ידי הוריהם כבר לפני כ-70 שנה. גוטליב: "לחברה יש אינטרס מובהק להקמת היישוב"

גיל סימה 
פורסם: 18.01.09, 08:09

מחכים לפיתוח: עשרות מרוכשי הקרקעות ביישוב אירוס ליד המושב בית עובד הפגינו ביום שישי שעבר מול ביתו של יוסי גוטליב מראשל"צ, אחד הדירקטורים בחברה הארץ ישראלית, ותבעו הסברים על העיכוב בפיתוח היישוב.

 

המגרשים במקום נמכרו ליהודים שעלו מבולגריה, עוד לפני מלחמת העולם השנייה. חלקם כבר נפטרו ויורשיהם מחזיקים בניירות בעלות על מגרשים, המוחזקים

בידי חברה ציבורית, החברה הארץ ישראלית, שמכרה לציבור 64 מגרשים באתר.

אחרי עיכוב של עשרות שנים החליטה המדינה להקים את היישוב החדש והחלו הליכים תכנוניים. לפני כשנה וחצי שלחה המועצה האזורית גן רווה בולדוזרים שהחלו עבודות הכנה. החברה המשיכה למכור מגרשים ואף הצהירה בתקנון שלה שכל רכושה נועד לפיתוח החלק הפרטי של היישוב. בעלי המגרשים טוענים שהפיתוח נתקע, כי החברה לא שילמה היטלי השבחה ופיתוח כנדרש ולא העבירה מימון לפיתוח החלק הפרטי של היישוב, למרות ההצהרות בתקנון.

 

"בעלי החברה היו צריכים להעביר את המגרש בטאבו שמונה חודשים אחרי חתימת החוזה. זה לא נעשה ובינתיים אני לא יכולה להעביר את השטח על שמי וגם לא יכולה לבנות", אומרת אביטל לובן, שרכשה מגרש לפני כשלוש שנים. "אני תקועה עם שכר דירה של 1,200 דולר בחודש אחרי שמכרתי בית בשביל כל זה".

"מחזיקים אותנו כבני ערובה", אומר אורי זיק, בעל מגרש ביישוב. "אמרו לנו שהיטלי ההשבחה ישולמו, מה שאמור היה לאפשר את העברת רישום המגרש על שם הקונה, אבל החברה לא עשתה את זה".

 

בימים אלה נמצאת המועצה האזורית בשלבי סיום עבודות הפיתוח ביישוב, כולל סלילת דרכים, הנחת קווי ביוב ומים. אולם בשל אי ביצוע הפיתוח בעשרות המגרשים הפרטיים שמחזיקה החברה, לא יכולה המועצה להשלים את העבודות.

בערך כ-10 שנים מנהלת החברה הארץ ישראלית תביעה נגד המדינה ותובעת פיצויים על עיכוב העבודות בשטח. הדירקטור בחברה הארץ ישראלית, יוסי גוטליב התייחס לדברים: "התפקיד של הקמת היישוב הוא של המועצה, שאמורה לבצע את הפיתוח. התוכנית להקמת היישוב קיימת עוד מתקופת המנדט ולחברה יש אינטרס מובהק להקמתו".

 

ראש מועצת גן רווה, שלמה (מוני) אלימלך מסר כי "החברה הארץ ישראלית ובראשה גוטליב מעכבים את הפיתוח כבר שנים.היא לא שילמה היטלי פיתוח והשבחה עד היום. נכון להיום הטרקטורים עובדים בשטח אבל כשייגמר הכסף הכול ייעצר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות