כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
רואה משחק

בן שמעון. "אני מתהלך בכזה כאילו בטחון" צילום: קובי קואנקס
בן שמעון. "אני מתהלך בכזה כאילו בטחון" צילום: קובי קואנקס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

סיפור על כישרון וחושך

אסף בן-שמעון (25) מופיע בהצגות ילדים, משחק בקאמרי ומצטלם לסדרה בערוץ הילדים. בימים אלה הוא מוסיף למשקלו 20 ק"ג, לצורך תפקיד המרוקאי-ההומו-השמנמן בסרטו החדש של דובר קוזיאשווילי. ולחשוב שאת כל זה הוא עושה, עם תעודת עיוור בכיס

סיגל בר קובץ 
פורסם: 15.01.09, 08:32

שחקן על עיוור: כבו את האור. הרכיבו משקפי שמש. והוסיפו עליהם זוג נוסף. עכשיו, פחות או יותר, אתם יכולים להבין מה רואה אסף בן-שמעון כשיורד הערב. עכשיו הסירו את שני הזוגות והדליקו אורות. פשוט משום שתעודת העיוור שבן-שמעון נושא בארנק נותרת בכיסו, חבויה ונסתרת, אסמכתא פורמלית

בלבד.

 

"בהתנהלות שלי אני לא נראה כאילו יש לי איזו בעיה", הוא אומר בהיפראקטיבית, והריסים המעוגלים שסביב עיניו מעפעפים בשובבות, "אני מתהלך בכזה-כאילו-ביטחון, שמפצה על המון חוסר ביטחון, ודופק מדי פעם איזה היתקעות בקיר, או ברכיה לילד, או איזה השתטחות על הרצפה. יש גם קטעים מביכים, יכול לבוא אליי מישהו במועדון, לחבק אותי ולהגיד לי, מה העניינים גבר? ואני? אני לא רואה כלום".

 


בן שמעון. "במדיאטק המסדרון מואר, אז יותר קל". צילום: קובי קואנקס

 

אז מה אתה עושה?

"אני לוקח את הפלאפון, מצמיד לו לפרצוף ומנסה להאיר עליו, לראות מי זה. הכי באסה זה כשאני נכנס באיזה זקן או זקנה. אשכרה, לא נעים, אבל מה כבר אני יכול לעשות? להסביר להם שאני כבד ראייה ויש לי מחלה ניוונית של הרשתית? אז אני מחייך, ממשיך הלאה והכי חשוב: לא עושה מזה עניין".

 

לפני שבועות ספורים, כשהסוכנת שלו, זוהר יעקובסון, בישרה לבן-שמעון (25) שקיבל תפקיד בסרטו של דובר קוזיאשווילי, הוא ידע שדלת חדשה נפתחה לו בקריירה. ב"התגנבות יחידים", הסרט שיעלה על פי ספרו של יהושע קנז, הוא ישחק את בן-חמו, מרוקאי, הומו ושמנמן. את המרוקאי הוא מביא ממילא מהבית. את ההומו יאלתר. לצורך השמנמן הוא נדרש והסכים להעלות 20 ק"ג.

 

סליחה? 20 ק"ג בשביל תפקיד?

"הייתי משמין אותם בכיף, אין לי בעיה עם זה", הוא אומר בחינניות, "העניין הוא שאין מספיק זמן עד תחילת הצילומים, אבל עשרה קילו בטח אספיק להעלות. בינתיים כבר יש עליי ארבעה קילו שהוספתי".

 

איך עושים את זה?

"אוכלים מהאוכל של אמא, רק הרבה יותר. הלכתי לדיאטנית, והיא המליצה לי להיזהר משוקולדים ומשטויות, אז אני טוחן אבוקדו, טחינה, לחם מחיטה מלאה, אגוזי מלך ושקדים, ובין לבין דופק ג'אנק פוד".

 

שלוש שנים הוא למד אצל יורם לווינשטיין, ומרגע שיצא לשוק, הוא לא נח לרגע. הצגות ילדים ("אמיל והבלשים", הפקה של המדיטק ו"אב"י" של העמותה לקידום תיאטרון), "אנטיגונה" בקאמרי, סדרה לערוץ הילדים ("גרי מנדלבאום בלש פרטי"), "יד ראשונה מרופא", הצגה למבוגרים שרצה בצוותא ועוד. למרות הפול-טיים-טוב שלו, בן-שמעון לא רגוע.

 

"הבעיה בתחום המשחק", הוא מסביר, "זה שאין לך מושג מה יקרה איתך מחר. היום, תודה לאל, אני עובד, אבל בעוד שנה, פתאום אני עלול למצוא את עצמי בלי עשייה. יש לי פחד נורא גדול, להישאר בלי מסגרת, והפחד הזה מזיז אותי כל הזמן. אני לא מסיים משהו, וישר מחפש את העניין הבא. כשבנאדם לא עושה כלום, זאת גסיסה. כבר עבדתי בתיקוני מזגנים, העיקר לעבוד, לא להתבטל. בטלה מובילה לדיכאון".

 

איך אתה מסתדר על הבמה כשהאורות כבים?

"כשאני מגיע לאולם חדש, אני חייב ללמוד אותו. אז לפעמים אני סופר צעדים, לפעמים לוקח אומדן. אני אומר לעצמי, במעבר יש ארבעה צעדים קדימה ושניים הצידה, ואין אפס, אם אני לא אקח בחשבון את העמוד, אני ארוץ עליו ואפוצץ את הראש".

 

נרשמו הרבה תקלות?

"מלא. ב"אמיל והבלשים" יש המון חילופים ומעברים, אני מכניס אלמנטים ומוציא אותם, וכשמדובר באולם שאני לא מכיר, הקאסט כולו – עשרה איש – כולם נרתמים ולוקחים אותי. הצוות הטכני, עוזרת הבמאי, כולם סביבי כל הזמן, לא להאמין, מכוונים אותי, מוציאים אותי מהבמה, ממקמים אותי, עוזרים בהחלפת התלבושות. במדיטק בחולון המסדרון מואר, אבל במקומות בהם המסדרון חשוך, לך תעבור, אז עוזרים לי למצוא את הדרך. השחקן שאיתי לוקח אותי והולך. אהבה גדולה יש בהצגה הזאת".

 

הכתבה המלאה תפורסם בסוף השבוע ב"ידיעות חולון".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות