כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
התעללות או צירוף מקרים?

כלבים בהסגר. הכלבה נכנסה בריאה ויצאה חולה צילום: עו"ד יעל מנדלוביץ
כלבים בהסגר. הכלבה נכנסה בריאה ויצאה חולה צילום: עו"ד יעל מנדלוביץ
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תלונה: הכלבה יצאה מהכלבייה מדממת וחולה

הכלבה קים הוכנסה להסגר בכלבייה העירונית בקרית גת כשהיא בריאה. יומיים לאחר ששוחררה נפטרה. העירייה: "אף אחד לא מתעלל בחיות". המשטרה פתחה בחקירה

טובה דדון 
פורסם: 08.01.09, 15:02

משטרת קרית גת חוקרת תלונה בחשד להתעללות בכלבה, שהוגשה נגד יחידת ההסגר של הכלבייה העירונית. לטענת הבעלים, הכלבה נכנסה להסגר כשהיא בריאה לחלוטין - ויצאה ממנו כשהיא פצועה קשה. כיומיים לאחר צאתה מההסגר, נפחה את נשמתה.

 

"מצאנו את הכלבה שלנו עם שיניים שבורות, מדממת ומסריחה משתן", מספרים הבעלים. גורמים בכלבייה טענו כי הסכימו לאפשר נתיחה של גופת הכלבה על מנת שתתברר סיבת המוות, אולם המשפחה התקשתה לעמוד בהוצאה הכספית הכרוכה בבדיקה. "אנחנו לא מפלצות, אף אחד פה לא מתעלל בחיות", מסרו השבוע בתגובה. "הכלבה שלנו, קים, היתה בריאה לגמרי עד הסיפור הזה", אומר הבעלים, שחף קובל.

 

לפני מספר שבועות יצאה קים לטיול היומי שלה בפארק, יחד עם אחיו של שחף. היא ראתה חתולה והחלה לרדוף אחריה. "כשבעלת החתול ראתה את זה היא

עיקמה לאחי את היד. הכלבה ראתה - ונשכה את האישה הזו", אומר שחף. בעקבות תקיפת הכלבה, בעלת החתול הגישה תלונה בעירייה. יום למחרת נלקחה קים להסגר בן עשרה ימים, כמקובל במקרים כאלה. בני המשפחה, שהגיעו לשחררה מההסגר, לא ציפו למחזה שנגלה מול עיניהם: "היינו בהלם. מצאנו את קים שותתת דם מהפה. היא היתה כחושה במיוחד, מסריחה משתן והיו לה פצעים יבשים בבטן. פנינו לאחראי ושאלנו איך קרה שהכלבה שלנו במצב כזה, והם התחמקו מלתת תשובות".

 

המשפחה העבירה את הכלבה הפצועה לקבלת טיפול רפואי, שם חוסנה והותקן לה שבב. עבור עשרת ימי השהייה של קים בהסגר שילמה המשפחה כמעט 300 שקל.

בבית קילחו אותה בני המשפחה, רק כדי לגלות שהדימום מהפה נגרם בגלל שיניים שבורות. ביום המחרת החלה להקיא ובהמשך מצבה החמיר. במוצאי שבת כבר נפחה את נשמתה. בעלי הכלבה פנו לעמותת תנו לחיות לחיות, וזו מיהרה להגיש תלונה במשטרה בטענה כי אם יתברר שטענות המשפחה נכונות, הרי שמדובר לכאורה במעשים הנוגדים את חוק צער בעלי חיים.

 

מעיריית קרית גת נמסר בתגובה: "אין כל מעשי התעללות בכלבייה. כל אחד רשאי להתלונן על התעללות אבל הוא יצטרך להוכיח זאת".

 

מהמשטרה נמסר: "נפתחה חקירה בנושא".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 26 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות