כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
חינוך

בית ספר זומר. נסגר? צילום: תומי הרפז
בית ספר זומר. נסגר? צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הורים: ניאבק בסגירת ביה"ס זומר

טוענים כי לא שותפו בהחלטה להפוך את בית הספר לאנתרופוסופי. העירייה: ההחלטה רק תיטיב עם התלמידים

עדי ששון 
פורסם: 07.01.09, 14:19

"אנחנו פשוט בהלם. התחושה היא שנעצו לנו סכין בגב". כך אומרים בוועד ההורים של בית הספר זומר על ההחלטה להפכו לבית ספר אנתרופוסופי (שיטת חינוך השמה דגש על אמנויות, שימוש במוצרים טבעיים ועוד), ולהעביר את המסלול הרגיל לבית הספר בן-גוריון.

 

מאז עבר המסלול האנתרופוסופי לחלוק את שטחו עם המסלול הרגיל בביה"ס זומר, היו חיכוכים בין שני המסלולים מסיבות שונות: המסלול הרגיל טען לאפליה לטובה של המסלול האנתרופוסופי, וחלק מן ההורים גם ביקרו את תכניו והתנהלותו של הזרם החינוכי של האנתרופוסופים, הנקרא גם חינוך וולדורף. בשנה האחרונה בית הספר עבר תהליך גישור ארוך שבסופו טענו שני המסלולים כי יש שיפור ניכר ושיתוף פעולה בין שני המסלולים.

 

עם ההודעה על העברת התלמידים לבית הספר בן-גוריון, סערו הרוחות בזומר: "התחושות קשות מאוד", מוסרת חיה הנדלסמן, יו"ר וועד ההורים בזומר, "הילדים לא מאמינים ושואלים אותנו 'אתם תתנו שיסגרו את בית הספר שלנו?'".

 

ההחלטה על סגירת המסלול הרגיל בזומר, הכולל כ-160 תלמידים הפתיעה את הורי בית הספר. "לא דיברו אתנו על זה אף פעם, וההחלטה של העירייה לא נעשתה בשיתוף פעולה", טוענת יו"ר הוועד, "בנוסף, אם יש תהליך כזה, הוא צריך לקחת כמה שנים, וזה בלתי סביר בעליל לכפות את זה עלינו כבר בשנה הבאה. לתלמידי כתות ז' מדובר על קושי גדול במיוחד - הם מועברים לבית ספר חדש כזרים, שנה לפני המעבר לתיכון. זה עשוי להיות אפילו טראומטי עבורם".

 

מוועד ההורים נמסר כי הם מתכוונים למחות נגד רוע הגזירה ולהפגין ביום שישי הקרוב ברחבת בית הספר.

 

מעיריית רמת גן נמסר: בית-הספר זומר היה מיועד לסגירה כבר לפני כ-8 שנים על רקע העובדה שמספר התלמידים בבית הספר הלך והצטמצם משמעותית משנה

לשנה. כניסתו של המסלול האנתרופוסופי לזומר נועדה למנוע את סגירתו. בשנה האחרונה, לאחר בחינת המצב והחלופות הקיימות, הוחלט כי הדבר הנכון והמתבקש הינו לפצל בין שני המסלולים באמצעות שילובם של תלמידי המסלול הרגיל בבית הספר הסמוך, "בן-גוריון", הנחשב לאחד מבתיה"ס המעולים בעיר.

  

כיתות המסלול הרגיל יועברו לפיכך בשלמותן, ללא שינוי בהרכב הכיתות. בי"ס "בן גוריון" נמצא בסמיכות גיאוגרפית והעירייה אף תממן "שאטלים" (הסעות) מאזור המרכז לבית-הספר עצמו, כך שהמעבר צפוי להיטיב מכל הבחינות עם התלמידים ולשפר את תנאי הלימוד הנוכחיים של ילדי המסלול הרגיל.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 237 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות