כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דרמה בישיבה

ישיבת המועצה בהיכל התרבות צילום: צפריר אביוב
ישיבת המועצה בהיכל התרבות צילום: צפריר אביוב
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החרדים לחצו, הזמרת ירדה מהבמה

הזמרת שהוזמנה להופיע בישיבת המועצה החגיגית באשקלון הספיקה לשיר שיר אחד בלבד. ראש העירייה קיבל מסר נחרץ nחברי המועצה החרדים: אם תעלה לשיר שוב, נעזוב במחאה. ניסים כלפון: "הבהרנו לפני הישיבה שלא נסכים לשירת נשים"

שמוליק חדד 
פורסם: 22.12.08, 15:31

ראש עיריית אשקלון, בני וקנין, ביטל את הופעתה של זמרת במהלך ישיבת מועצת העיר הראשונה לאור התנגדות חברי המועצה החרדים שאיימו בעזיבת המקום.

 

אחד מחברי הלהקה שליוו את הזמרת סיפר: "סוכם שהזמרת תשיר כמה שירים אבל החרדים התנגדו". חברי המועצה החרדים טוענים כי הביעו את התנגדותם

לשירה הנשית עוד טרם הישיבה. "הבהרנו לפני הישיבה שלא נסכים לשירת נשים באירוע כיוון שזה מנוגד להשקפתנו", אומר חבר המועצה ניסים כלפון מאגודת ישראל.

 

לרגל האירוע נשכרו שירותיה של להקת נגנים מהקונסרבטוריון העירוני ונערה, תלמידת בית הספר לאמנויות, הוזמנה ללוותם בשירה. בתחילת הערב, שהתקיים בהיכל התרבות, הנעימה הלהקה את זמנם של הנוכחים, וגם הזמרת הספיקה לשיר אחד טרם תחילת הישיבה.

 

על פי התכנון, הנגנים אמורים היו לחזור לבימה לקראת תום הישיבה. בינתיים, הישיבה הלכה והתארכה ולקראת סופה עמדו החברים לשוב אל הבמה. אלא שאז הועבר אל וקנין מסר נחרץ: אם הזמרת תעלה לשיר, חברי המועצה יקומו ויעזבו במחאה את הישיבה. למרבה המבוכה, מיהר וקנין להודיע על תום הישיבה והפציר בנוכחים להישאר לשירת התקווה.

 

אחד מאנשי הלהקה אמר: "אני באמת לא מבין את זה ולא חשבתי שיש עוד כאלה שמחזיקים בדעות כאלה". אחד מחברי המועצה ציין: "חבל מאוד שכבר בישיבה הראשונה וקנין נכנע לתכתיבים חרדיים ולא מבין שהזמנים השתנו כבר. הייתי רוצה לראות את חברי המועצה עוזבים את הישיבה ויורדים מהבמה, מעניין איך הקהל היה מגיב".

 

כלפון הסביר: "ההלכה אוסרת עלינו לשמוע שירת נשים. טוב שהיא לא שרה, כי זה באמת לא היה נעים שהיינו קמים ועוזבים".

 

מהעירייה נמסר בתגובה: "הזמרת הופיעה ושרה ברשות הקונסרבטוריון כמתוכנן. עקב הנאומים שנארכו יותר מהצפוי, הוחלט לבטל שיר אחד של הזמרת. אין שום קשר לתכתיבי החרדים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 64 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות