כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
הגליל התחתון

מה קורה בבית הספר "הגליל"? צילום: רונן מחלב
מה קורה בבית הספר "הגליל"? צילום: רונן מחלב
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כאוס בבית ספר הגליל

הורים לתלמידים בבית הספר הגליל, הסמוך לשכונת התקוה: ילדים מגיעים לבית הספר עם סכינים, ואלימות קשה הפכה לדבר שבשגרה. אחד ההורים: "לבית ספר הגליל הולכים כדי לשחק ולקבל מכות, לא כדי ללמוד"

מירב שלמה 
פורסם: 22.12.08, 16:22

מה קורה בבית הספר היסודי הגליל? מספר תלונות הגיעו לאחרונה למערכת "ידיעות תל אביב" מצד הורים שמוטרדים מהנעשה בבית הספר, ששוכן בנוה צה"ל, בסמוך לשכונת התקוה. מתלונותיהם של ההורים מצטיירת שגרה של אלימות קשה בין תלמידים.

 

לטענת ההורים, ההנהלה לא מציבה מספיק מורים בחצר בית הספר במהלך ההפסקות, בשונה מהמקובל בבתי ספר אחרים. כך נוצר מצב שאין מי שימנע קטטות

וריבים בין תלמידים בהפסקות. לדברי ההורים, ישנם תלמידים שמעשנים סיגריות בהפסקות ובתום הלימודים. כאן המקום להדגיש שבבית הספר לומדים תלמידים מכיתה א' עד כיתה ו'.

 

במשרד החינוך לא שמעו ולא ידעו על האלימות החוזרת ונשנית בבית הספר עד לפניית "ידיעות תל אביב".

להלן מספר מקרים שהתרחשו בבית הספר בתקופה האחרונה. אם אחת מספרת כי "אחד הילדים הסתובב בכיתה והפריע למורה בשיעור. המורה ניגשה לתלמיד, תפסה אותו בחוזקה, הושיבה אותו במקומו ונתנה לו מכה בכתף". לטענת אם אחרת, "תלמידה לקחה כדור מהמורה, והיא דחפה אותה והפילה אותה על הרצפה. המקרה הגיע למנהלת בית הספר, והיא ערכה בין המורה לתלמידה עימות".

 

במקרה אחר, לפי עדי ראייה ואם שהיו במקום, התפתחה קטטה בין שני תלמידים בחצר בית הספר. אביו של אחד מהם, שהיה במקום ניסה לפי הטענה להפריד בין הניצים אך למקום הוזמנה משטרה בטענה שהאב היכה את הילד שהתקוטט עם בנו. אחת האמהות מספרת על הקטטה שהידרדרה לכך שתלמיד השליך אבן לעבר ילדה אחרת. האם פנתה בתלונה למורה ולמנהלת ואף שלחה מכתב, אך הנושא טרם טופל.

 

"יש בבית הספר הגליל אלימות ברמות שקשה לתאר", אומר אב לשני ילדים, אחד בוגר בית הספר ואחד שלומד בו. "מגיעים לפה תלמידים ממשפחות ברמה סוציו-אקונומית נמוכה, וצוות בית הספר לא יודע להתמודד איתם. אני יודע בוודאות על ילדים שבאים לבית הספר עם סכינים. זה רק עניין של זמן עד שיקרה פה מקרה מזעזע".

 

האב מספר כי לפני מספר חודשים שני אחים מבית הספר התנכלו לבנו, ונקטו נגדו באלימות פעם אחר פעם. "כל התלונות שלי נגד התלמידים בפני המנהלת (יעל בלוקה – מ.ש) לא שינו כלום. תמיד נאמר לי על ידה שיהיה בסדר, ואז יום אחד שני התלמידים האלה פוצצו את הבן שלי במכות, והוא אושפז בבית חולים עם חשש לקרע.

 

"הגשתי תלונה במשטרה, והסברתי שהמנהלת משתיקה את כל נושא האלימות, והיא צריכה לסיים את תפקידה. כרגע יש לי בן אחד בבית הספר הגליל, ואני רוצה להעביר אותו משם. הוא מפחד ללכת בבוקר לבית הספר כי הוא יודע שקיימת סבירות גבוהה שייתנו לו מכות בחצר. לבית הספר הגליל הולכים כדי לשחק ולקבל מכות, לא כדי ללמוד".

 

אלא שהטענות של ההורים לא מסתכמות ברמת האלימות הגבוהה, אלא מופנות גם אל המורים. לטענת ההורים, המורים עונים לטלפונים סלולריים במהלך השיעור כעניין שבשגרה, וחלקם אף מתקשים בשפה העברית ונעזרים בחונכים בכתיבה על הלוח. סיפורה של אילנית, אם לתלמיד שכבר אינו לומד בבית הספר, שופך אור בעייתי במיוחד על התנהלותה של אחת המורות.

 

"במשך שנתיים המורה השפילה את הבן שלי וגינתה אותו בשמות כמו 'פגע רע' ו'משוגע'", מספרת אילנית. "במקרה אחר, כשהילד הצביע בשיעור ורצה לענות על שאלה, המורה אמרה לו 'אין צורך כי אתה לא יודע'. הילד שלי היה חסר ביטחון בגלל היחס של המורה. כל פניותי למנהלת הגליל לא נענו. היא רק שיבחה את בית הספר.

 

"השיא היה כשהמורה החליטה שהילד שלי לא ישתתף בטקסים משום שאין לו כושר ביטוי. לפני טקס אחד, כשהמורה היתה חולה, המורה המחליפה נתנה לו תפקיד. הילד התכונן והתרגש מהתפקיד שניתן לו, ואז המורה הקבועה, שהבריאה ביום הטקס, הגיעה והחליטה שהוא לא יעלה לבמה.

 

היא נתנה לו תפקיד אחר: כשהילדים חלצו נעליים ועלו לבמה, היא השאירה את הבן שלי למטה לסדר להם את הנעליים. בסוף השנה הילדים קיבלו דיסק למזכרת, ולא היתה שם תמונה אחת של הבן שלי. היום הוא לומד בבית הספר גולומב, והוא פורח ומאושר".

 

מנהלת בית הספר, יעל בלוקה, הכחישה מכל וכל את הטענות שהעלו ההורים בכתבה. "לצערי קבוצה של הורים רוצה להכפיש את שם בית הספר", אומרת בלוקה. "אני מזמינה את ההורים שיש להם טענות להגיע למשרדי. כל טענה שתועלה בפני תיבדק לגופו של עניין".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "כל הטענות המופיעות בכתבה אינן ידועות למשרד החינוך. בימים הקרובים הן ייבדקו ביסודיות". 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 112 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות