כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
האופוזיציה עושה צרות

ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר צילום: ניב קלדרון
ראש עיריית כרמיאל, עדי אלדר צילום: ניב קלדרון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תלונה במשטרה: עדי אלדר קיבל שוחד בחירות

חברי האופוזיציה במועצת העיר טוענים כי חברת משאיות תמכה במערכת הבחירות של ראש העיר, וכי אלדר בתמורה פועל להקצאת קרקע לטובת הקמת מוסך עבור החברה. העירייה: "התלונה קנטרנית וחסרת ביסוס עובדתי. ראש העיר פועל בהתאם לחוק"

גלית פרי 
פורסם: 18.12.08, 07:53

השבוע הגישו חברי האופוזיציה של מועצת עיריית כרמיאל, המכונים "הגוש המוניציפאלי", תלונה במשטרת כרמיאל נגד ראש העיר עדי אלדר, בגין קבלת שוחד בחירות. התלונה הועברה באמצעות עו"ד יואל זאבי גם לראש אגף חקירות המודיעין בירושלים.

 

"מהות התלונה הינה הקצאת קרקע ציבורית על ידי מועצת העיר כרמיאל בראשותו של עדי אלדר בתחום העיר כרמיאל לחברת המשאיות של שלום אוחנה, בעליה

של חברת 'שלטל' בע"מ, וזאת בתמורה למתן שוחד במימון מערכת הבחירות המקומיות של עדי אלדר לראשות העיר כרמיאל", נאמר בתלונה. "שווי השוחד עומד על סכום של עשרות אלפי שקלים, ומטרתו הייתה להבטיח את הקצאת הקרקע".

 

בהמשך נטען כי במהלך קמפיין הבחירות הוצבו מספר משאיות של חברת המשאיות למשך שבועות רבים במקומות שונים בעיר כרמיאל, כשעליהן שלטי פרסום של אלדר ורשימתו המתמודדים לראשות העיר, וזאת בעלויות כספיות גבוהות. עוד נכתב בתלונה כי אלדר פועל במהירות לדאוג כי הקרקע שתוקצה לטובת הקמת מוסך למשאיות עבור חברת שלטל תעבור באישור מועצת העיר ללא מכרז, וזאת בניגוד להחלטות קודמות שהתקבלו במועצת העיר לפיהן לא יוקצו קרקעות נוספות בכרמיאל לטובת הקמת מוסכים באופן גורף.

 


נגמר עידן השקט המוניציפאלי. ישיבת מועצת העיר (צילום: דורון גולן)

 

"הבקשה הובאה בדרך של פטור ממכרז, ובסוף שנה זו מסתיימת תקופת העדיפות הלאומית של העיר כרמיאל, וראש העיר היה חייב להספיק לתת תמורה לטובת ההנאה שקיבל, כל עוד הוא יכול. בנוסף הסתיר מחברי המועצה החדשים כי לאוחנה ישנה קרקע שעליה קיים מוסך למשאיות באזור התעשיה כרמיאל", נאמר בתלונה. עוד מוסיפים חברי הגוש במכתבם כי באחת הישיבות הקודמות ביקשה חברת משאיות אחרת להקצות לטובתה קרקע להקמת מוסך, אולם בקשתה נדחתה במועצת העיר.

 

דוברת עירית כרמיאל לביאה שלו- פישר מסרה: "יש גורמים בעיר שטרם הסכימו עם העובדה כי הבחירות מאחורינו והם מנסים בכל דרך לפגוע בשמו הטוב של עדי אלדר, שהתושבים בחרו בו לתפקיד ראש העיר בפעם החמישית. ראש העיר פועל תמיד אך ורק בהתאם לחוק ו- 20 השנים האחרונות הן העדות הטובה ביותר לכך.

 

"לגופו של עניין, הנושא הוא תמוה למדי שכן במשך 20 השנים האחרונות, כל בקשה להקצאת קרקע שהוגשה לעיריית כרמיאל, על ידי גורם יזמי כלשהו, המספק מקורות תעסוקה, אושר על ידי מועצת העיר, כל עוד החברה עומדת בתנאי החוק ובתנאי רישוי עסקים וכך בדיוק נעשה גם כלפי חברה זו שהגישה את הבקשה להקצאת קרקע הרבה לפני הבחירות ,דרך החברה הכלכלית. נכון לרגע זה לא ידוע לנו על תלונה כלשהי שהוגשה למשטרה ובכל מקרה זו תלונה קנטרנית, חסרת ביסוס עובדתי".

 

מפקד תחנת משטרת כרמיאל, סנ"צ רמי ניימרק, אישר את קבלת התלונה נגד אלדר בתחנת המשטרה. מחברת שלטל לא נמסרה תגובה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות