כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מעצמת נדל"ן

בנייה באשקלון. זול וקרוב למרכז צילום: צפריר אביוב
בנייה באשקלון. זול וקרוב למרכז צילום: צפריר אביוב
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

איך הפכה אשקלון למבוקשת בשוק הדירות?

הצרפתים מגלים אותה, האנגלים מתלהבים ממנה. הגראדים והקסאמים לא מרתיעים את הרוכשים מלסגור על עסקאות במיליוני שקלים. סוד הקסם: מיליון שקל למגרש והחל מ־600 אלף שקל לדירה בת ארבעה חדרים

שמוליק חדד 
פורסם: 22.12.08, 07:53

עם תחילת הירי והסלמתו לפני כשנה היו מי שטענו כי שוק הנדל"ן באשקלון יתרסק. הבנייה תיעצר, התושבים ימכרו דירות בזול ויברחו מהעיר, וכך תהפוך אשקלון לאחות תאומה לשדרות. אלא שהנתונים מראים תמונה אחרת: מתברר כי היקף המכירות באשקלון במחצית הראשונה של השנה לא נפגע ואף גדל, בעוד

שהעיר השכנה, אשדוד, עוברת תהליך הפוך - שם הצליחו למכור רק מחצית מהדירות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

 

מנתונים שפרסמו כלכלני התאחדות הקבלנים, שבחנו בין השאר את השינויים המתחוללים בשנים האחרונות בשוק הדירות החדשות בערים נבחרות בישראל, עולה כי למרות ההסלמה במצב הביטחוני וירי הטילים, שוק הנדל"ן באשקלון שמר יחסית על יציבות. אמנם במחצית הראשונה של שנת 2008 נמכרו 221 דירות לעומת 248 בתקופה המקבילה אשתקד, אבל הנתון הזה הוא תוצאה של ירידה כללית של 1.5 אחוזים במכירות הדירות בכל הארץ, מסבירים בהתאחדות הקבלנים.

 

כמו כן, עולה כי למרות הירידה הכללית במכירת הדירות במדינה ישנן ערים שנרשמה בהן ירידה משמעותית יותר: למשל, באשדוד נמכרו במחצית הראשונה של 2008 רק 222 דירות, לעומת 402 דירות בתקופה המקבילה אשתקד. אשדוד ירדה בדירוג ממקום רביעי למקום תשיעי. הסיבות לירידה ולהאטה שחלה במכירות בעיקר באזורי יוקרה בקרבת החוף, ובפרט באזור המרינה ובדרום-מערב העיר, היא העצירה בגל רוכשי הדירות שבאו מצרפת.

 

בחודש נובמבר האחרון דורגה אשקלון כאחת הערים בהן כמעט ולא היתה מכירה של דירות, כלומר נרשמה ירידה של 93 אחוז במכירות, אבל מתברר כי בעניין זה יש תמימות דעים של כל העוסקים בתחום כי המצב הכלכלי בארץ ובעולם הביא לעצירה כמעט מוחלטת של עסקאות הנדל"ן באשקלון והם מצפים להתעוררות הבאה, שלדעת רבים תהיה בקרוב מאוד.

 

למרות זאת, עשה הנדל"ן באשקלון קפיצה משמעותית מאוד בשנים האחרונות. למשל, מגרש בשכונת ברנע ב' ו־ג' נמכר בקו המים במחיר של מיליון וחצי שקלים, ומגרשים אחרים באותו אזור נמכרים בסכומים של 800 אלף שקל עד מיליון.

 

רק בשבוע האחרון העמיד למכירה זכיין סוכנות הנדל"ן הגדולה באשקלון "ריימקס", אסי תמיר, דירת חמישה חדרים בקומה שנייה בעיר במחיר של 1.18 מיליון שקל והיא צפויה להימכר כבר השבוע עקב הביקוש הרב.

 

"הנתונים של החודש האחרון והשבועות הקרובים בהחלט לא משקפים. יש המון עסקאות שעומדות להסתיים וחלקן יתבצעו בסופו של דבר. אחרי הכל, גם אשקלון הושפעה מהמצב הכללי", אומר אסי תמיר. "לשמחתנו, וצריך לומר להפתעתנו, יש פה ישיבה המונית על הגדר בשל אי הוודאות כעת, אבל מדובר במשפרי דיור ובזוגות צעירים שירכשו באשקלון דירה, השאלה היא רק מתי. גם המוכרים מהססים - הם כמובן לא מעוניינים שערך הנכס שלהם יירד ולכן הכל במצב של המתנה כעת".

 

אז איך בכל זאת ניתן להסביר את הצמיחה בביקוש לדירות בעיר ואת העלייה במחירים? "יש פה נהירה בלתי מוסברת, אני למשל, רואה קבוצות שבאות מירושלים ורוצות לרכוש דירות דווקא פה. הצרפתים שעוזבים את אשדד ואת נתניה מגלים כעת את אשקלון, וגם יהודים אנגלים מגיעים הנה", מסביר תמיר, שמתמחה ברוכשים מאנגליה.

 

בשנה וחצי האחרונות נערכו מספר עסקאות עם תושבים יהודים מאנגליה שהגיעו לרכוש דירות באשקלון בעיקר למטרת השקעה. הקשר עמם נוצר במהלך ביקוריו של תמיר באנגליה ומאז מתברר, בשיטת חבר מביא חבר, האנגלים כובשים את אשקלון.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות