כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אחרי הבחירות

כרטיס הברכה חוקי. הרב עובדיה יוסף צילום: עטא עוויסאת
כרטיס הברכה חוקי. הרב עובדיה יוסף צילום: עטא עוויסאת
 
לא קמע אסור צילום: אביגיל עוזי
לא קמע אסור צילום: אביגיל עוזי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בית המשפט: "החמסה" היא לא קמע אסור

אחד המתמודדים בבחירות האחרונות בנהריה עתר לבית המשפט בטענה שתנועת ש"ס עשתה שימוש אסור בקמעות. בית המשפט: כרטיס ברכה מהרב עובדיה יוסף אינו מהווה קמע

אדי גל 
פורסם: 08.12.08, 09:12

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה בסוף השבוע את עתירתו של רמי בוקריס, שהתמודד בבחירות האחרונות בנהריה בראש רשימה דתית עצמאית, "עוצמה לנהריה", כנגד תנועת ש"ס בטענה כי היא עשתה שימוש בקמעות.

 

בוקריס הגיש ערעור על תוצאות הבחירות בנהירה כנגד אנשי ש"ס, משה קורקוס וחיים רואש, וכן נגד המפקח על הבחירות. הטענה המרכזית שלו הייתה כי ש"ס עשתה שימוש בעת מערכת הבחירות בחומרי תעמולה שהם מבחינת "קמעות".

 

כך, למשל חולקו סמלי "חמסה" עם תמונת הרב עובדיה יוסף, על פי העתירה, ושי מטעמו שכלל כתובות "ש"ס למועצת העיר נהריה", וכן נעשה שימוש בכרזת בחירות הנושאת את תמונתו ותמיכתו של הרב דוד אבוחצירה.

 

בוקריס לא הצליח להיבחר למועצת העיר. בערעור טען כי במהלך הבחירות התגלו פגמים המצדיקים, לגישתו, את ביטול תוצאות הבחירות באופן שבו קולות אשר ניתנו לטובת ש"ס, ימנו כקולות לטובת רשימתו.

 

לטענת המערער קיבלה רשימתו 771 קולות של בוחרים ומספר הבוחרים שנדרשו כדי להצליח ולהיבחר למועצת העיר היה 1078 קולות. לסיעת ש"ס הצביעו 2136 בוחרים.

 

לטענתו, מעורבות של רב מקומי היא פסולה, בהיותו מנהיג קהילה המשפיע על הבוחרים במובן זה כי אמירתו כי יש לתמוך ברשימת ש"ס מפקיעה למעשה את רצונם החופשי של הבוחרים.

 

השופט שפירא החליט לדחות את הערער: "הטענה כי נאסר על רב בקהילה (שאינו משמש כדיין או בתפקיד ממלכתי אחר המונע ממנו פעילות פוליטית) להביע את תמיכתו בפומבי ברשימת מועמדים, או במפלגה, או במועמד בבחירות מחוסרת בסיס בחוק.

 

"מותר לרב, כמו לכל אדם, להביע את עמדתו בענייני בחירות, כל עוד אין הוא ממלא תפקיד אשר על פי דין מגביל את פעילותו הפוליטית. הטענה כאילו אמירתו של הרב מפקיעה מציבור המאמינים את עצמאות שיקול הדעת ומונעת מהם הצבעה חופשית אינה מעוגנת בכל ממצא".

 

עוד קבע השופט כי גם כרטיס ברכה מהרב עובדיה יוסף, ביחד עם ברכת הדרך ומתקן המגנט בצורת "חמסה" אינם מהווים קמע אסור וכי אין גם הבדל של ממש בין אלו לבין קובץ ברכות ותפילות שהופץ ע"י רשימת "עוצמה לנהריה" שבראשה עמד המערער.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות