כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
  
דו קיום?

ההורים: "היו צריכים להתייעץ איתנו". בית ספר הגליל צילום: רונן מחלב
ההורים: "היו צריכים להתייעץ איתנו". בית ספר הגליל צילום: רונן מחלב
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בית ספר הגליל בשכונת התקוה: לא רוצים ערבים

לראשונה שולבו תלמידות ערביות בביה"ס בו כבר לומדים פליטים אפריקאים. חלק מההורים חוששים מריבוי תלמידים שמתקשים בעברית ומתכוונים להחתים עצומה שקוראת לא לקבל ערבים. הורים אחרים מזדעזעים: "זאת גזענות"

מירב שלמה  
פורסם: 07.12.08, 07:52

הרוחות בבית הספר הגליל בשכונת התקוה סוערות: מינהל החינוך העירוני שילב לראשונה בבית הספר שתי תלמידות ערביות, מה שהביא לעימות בין הורים המתנגדים למהלך לבין ההורים הסולדים מהנימה הגזענית של חבריהם.

 

חלק הורי התלמידים היהודים מתכוונים להחתים עצומה שקוראת שלא לקבל ערבים לבית הספר, ולהעבירה להנהלת בית הספר ולמינהל החינוך. ההורים טוענים

שלא מדובר בגזענות, אלא בחשש מהידרדרות של בית הספר כתוצאה משילוב תלמידים שמתקשים בשפה העברית. יש לציין כי בבית הספר כבר לומדים פליטים אפריקאים.

 

"אנחנו לא רוצים ערבים בבית הספר", אומרת מפורשות אם לאחת התלמידות שלומדות עם הבנות הערביות. "גם הילדים שלנו לא רוצים ללמוד איתם. מינהל החינוך זרק לפה את ילדי הפליטים, ועכשיו הוא פתאום משלב פה ערבים בלי לעדכן אותנו. הם לא יודעים לדבר טוב עברית, הם מתקשים בלימודים, והדבר הזה פוגע ברמה של בית הספר.

 

"מי שטוען שמדובר רק בשתי תלמידות שיראה מה קרה בבית ספר הירדן עם הפליטים: בהתחלה שילבו בודדים, אחר עוד קצת, ופתאום ההורים גילו שיש עשרות פליטים בבית הספר. זה מה שריסק אותו".

 

מצד שני, כאמור, ישנם הורים לתלמידים בבית הספר הרואים בטענות נגד שילוב ערבים גזענות לשמה. "זאת שערוריה", אומר אחד ההורים. "אנו לא מבינים את הורים הללו. עצוב לנו לדעת שאנו חיים בחברה גזענית ומכוערת. אנו בעד התלמידות הערביות ומקבלים אותם בברכה".

 

בתגובה לכך אמר אב שמתנגד לשילוב התלמידים הערבים: "זה חוסר הוגנות כלפינו. אנו מקווים שמדובר בקבוצת הורים קטנה".

 

מנהלת בית הספר, יעל בלוקה, סירבה להגיב. מהעיריה וממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר בתלמידות ערביות המתגוררות בשכונה ושייכות לבית הספר על פי אזור הרישום. זכותן של התלמידות ללמוד בבית הספר הגליל שווה לזכותו של כל תלמיד אחר בו. תרעומת ההורים על כך אינה במקומה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 141 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות