כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מנחמיה

האגם הנעלם. נזק לחקלאים
האגם הנעלם. נזק לחקלאים 
 
הפגנת התושבים נגד בניית המחצבה צילום: זיו ציון
הפגנת התושבים נגד בניית המחצבה צילום: זיו ציון
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

האגם הנעלם - שלא יעלם לעולם

תושבי מנחמיה יצאו אתמול להפגין נגד ההחלטה לבנות מחצבה באגם הנעלם בקיבוץ גשר. לדבריהם, בניית המחצבה תגרום למפגע בטיחותי ולפגיעה בחקלאות. הקיבוץ: "שטח הקיבוץ הוא שטח פרטי"

קובי דוד 
פורסם: 01.12.08, 11:43

תושבי מושבת מנחמיה החליטו אתמול (א') בצהריים להפגין כנגד בניית מחצבת גבס באגם הנעלם סמוך ליישוב. בניית מחצבת הגבס הופסקה לפני כ-20 שנה וכעת, קיבוץ גשר וחברת הבנייה 'נשר' מעוניינים לחדש את בנייתה.

 

כזכור, לפני כשנה החליטה חברת הבנייה נשר להמשיך את בניית המחצבה באגם הנעלם הנמצא בקיבוץ גשר. בין המתנגדים באופן נחרץ היה ראש המועצה האזורית עמק המעיינות, דני תמרי, שאמר כי "אנו מתנגדים לכל הרעה באיכות חייהם של התושבים שלנו, ונעשה את כל הפעולות על מנת למנוע את זה".

 

כאשר הבינו תושבי הסביבה כי המחצבה עתידה להיבנות, החליטו תושבי מנחמיה לחסום את כביש מספר 90 המחבר בין טבריה לבין בית שאן, בטענה כי אתר הטבע המדובר הולך להיעלם באמת.

 

לטענת התושבים, מפגעיה של המחצבה החדשה תגרום לייבוש האגם הנעלם, וכבר לפני שנה החליטו בקיבוץ גשר בשותפות עם חברת נשר להקים מחדש את מחצבת הגבס שחשפה בעבר את מעיין מי התהום שיצר את האגם.

 

ציון כהן, תושב מנחמיה, אמר כי "למרות ניסיונות של כמה אנשים ממנחמיה להתריע ולשנות את הגזירה, הגענו ליום בו השופלים כבר עובדים, מכינים גדר שמקיפה את כול אזור האגם וחופרים את התעלה לייבוש האגם והכנת המקום למחצבה".

 

לדברי המתנגדים הבעיות שמתעוררות כתוצאה מהחלטת הקיבוץ וחברת הבנייה הן אבק הגבס, שהוא מפגע בריאותי נשימתי חמור לתושבים ולילדים במקום, איבוד
מים רבים בביטול המאגר ופגיעה בחקלאות של תושבי מנחמיה הנמצאים בקרבת מקום. וכמו כן, מטעי הזיתים בקיבוץ אשדות יעקב יפגעו את הם.

 

מזכיר הקיבוץ גשר, בצלאל בן יצחק, מסר בתגובה כי "שטח הקיבוץ הוא שטח פרטי ויש לנו את כל האישורים לכך שהתקבלו לפני עשרות שנים. יש לציין, שזוהי מחצבה שהתמלאה במים ולא אתר טבע, בימים אלו צוות הניהול של גשר יגדר את המקום על מנת למנוע סכנה של הציבור שמגיע למקום".

 

לא ניתן היה להשיג את תגובת חברת הבנייה נשר.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות