כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בחירות 2008

יחיאל לסרי אחרי הניצחון. תודה לאמא צילום: איתי טרבלסי
יחיאל לסרי אחרי הניצחון. תודה לאמא צילום: איתי טרבלסי
 
צבי צילקר אחרי ההפסד. תוצאות קשות צילום: אבי רוקח
צבי צילקר אחרי ההפסד. תוצאות קשות צילום: אבי רוקח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

 

לסרי: "שמש חדשה תזרח על העיר"

אחרי שבע קדנציות נפרד צבי צילקר מפעיליו ומתומכיו ופינה את הכיסא לממשיך דרכו ומי שהיה עד לא מזמן יד ימינו, יחיאל לסרי, שהודה לצילקר על תרומתו לעיר אך גם לא ויתר והזכיר לו שנהג בו לא בהגינות לכאורה בחצי השנה האחרונה

נתי שפריר, יאיר הרוש 
פורסם: 12.11.08, 06:06

"אומרים את זה בעדינות אבל יש מהפך", כך אמר ראש עיריית אשדוד, צבי צילקר, לאחר שהבין כי הקרב על קדנציה שמינית הוכרע לטובת המועמד הצעיר יותר, יחיאל לסרי.

 

לסרי קיבל 56.1 אחוז מקולות הבוחרים בעוד צילקר דשדש עם 43.9 אחוז. למרות קור הרוח שמנסה צילקר לשדר כל הזמן, הפעם העצב והאכזבה ניכרו היטב על פניו.

 

הרכב המועצה: אשדוד ביתנו זכתה ב-5 מנדטים, ש"ס ואשדוד בתנופה (לסרי) זכו כל אחת מהן ב-4 מנדטים, יהדות התורה 3, אשדוד מנצחת של צילקר 3, קהילת אשדוד של בוריס גיטרמן 2, ליכוד 2, גמלאים, לתת, פז דרך חדשה - כל אחת מהן מנדט 1, יחדיו ומפד"ל: 1.

 

אבל למרות ההפסד הצורם הוא ניסה להיות חזק עבור פעיליו ולהפסיד בכבוד. "אני רוצה להודות לכל האנשים, כרגע התוצאות קשות", אמר לפנות בוקר. "יכול להיות שקולות החיילים ישפיעו אך הפער הוא גדול וההפרש הוא לטובת היריב. צריך לקבל את החלטת הבוחר. אשדוד היא באמת מנצחת, זו לא רק ססמה. עמדנו מול קשיים ותופעות שלא הכרנו קודם שלושים ומשהו שנה.


צבי צילקר ופעילה. נפרדנו כך (צילום: אבי רוקח) 

 

"אריה ללוש היה לי לפרטנר יוצא מהכלל. תודה מקרב לב, אני רואה דמעות בעיניים. אנשים נתנו את הלב, חודשים רבים, התוצאות הן כאלה ואנחנו צריכים לכבד אותן".

 

עשרות הפעילים החלו להיפרד מצילקר בחיבוקים, לחיצות ידיים ואפילו בבכי.

לשאלת עתידו הקרוב ענה שהוא צריך לשקול ולהתייעץ עם חברים וקרובים

ולהחליט. הוא העריך שהלילה הוא יישן כרגיל ומשעות הבוקר המוקדמות כבר יהיה במשרדו.

 

את המטה של צילקר ליוותה במהלך היום תחושה של רעים (מחנה יחיאל לסרי) נגד טובים (מחנה צילקר), כסף ואמצעים מול דרך ונאמנות. קולות אמת שהגיעו מחמש קלפיות לימדו על פער עצום לטובת צילקר והוא צבט את לחייו של עוזרו ברק סרי. אך גם כשתומכיו קראו "צילקר, צילקר" הוא, בעל ניסיון שכמותו, בחר להמתין לשאר התוצאות.

 

לאט לאט החלה להתבהר התמונה וקולות השמחה ושאגות הפעילים החלו לדעוך. אחרי אחת לפנות בוקר כבר היה די ברור לאן הרוח נושבת: לכיוון של מהפך, של שינוי.

 

במטה לסרי האופוריה היתה בשיאה. את הנאום פתח בפסוק מסידור התפילה: "הודו להשם כי טוב כי לעולם חסדו".

 

לדברי לסרי, אשדוד רוצה שינוי והיום הוא הגיע ולניצחון יש שותפים רבים מאוד. "ניצחנו את הבלתי מנוצחים ועשינו את הבלתי יאומן. רק קומץ חשב שאפשר לעשות את זה. וכשמאמינים בצדק ומגייסים את כל כוחות הנפש והמשאבים האישיים והמשפחתיים, המשפחה שלי הקריבה המון, אז כן אפשר לנצח והאמת היום ניצחה".

 

לסרי הודה למספר 2 ברשימתו עו"ד גבי כנפו ולסגן ראש העירייה עמרם כנפו מש"ס (אין קשר משפחתי). על גבי כנפו הטיל משימה: להיות יו"ר קואליציה ולהרכיבה בתוך 10 ימים.

לדוברי הרוסית בעיר אמר כי קיבל אמנם תמיכה לא רעה אך ישרת אותם כאילו הצביעו עבורו.

 

באשר לחרדים הסביר כי הסטטוס קוו ישמר ולא תיסגר אף חנות לא כשרה.

 

לסרי הודה לאמו ואמר לה שהוא אוהב אותה ובלי הברכות שלה לא היה מגיע לרגע הזה. בהמשך, עלו דמעות בעיניו, נשא פניו לשמים השחורים של הלילה ואמר שאביו מסתכל עליהם מהשמים ומלא שמחה.

 

על צילקר אמר כי יצאו לדרך משותפת לפני חמש שנים עם הסכמות כאלה ואחרות ולא פירט. "מבחינתי, הכל מאחוריי. בחרת בדרך לא ראויה להתמודד מולי בחצי השנה האחרונה אבל לא נורא, הזכויות שלך כל כך רבות והעיר הזו חבה לך תודה. ובשם העיר הזו אני קורא לך ולסיעות שנבחרו למועצת העיר לבוא ולהיות שותפים לעשייה בפני תושבי העיר. אני זקוק לניסיון וליכולות של החברים שנבחרו למועצה הנוכחית".

 

כמו אהוד ברק בנאום הניצחון לראשות הממשלה: "זהו שחר של יום חדש", לסרי השתמש במילים דומות: "מחר תזרח שמש חדשה על העיר, שמש של תקווה ובעזרת האל נעשה ונצליח".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 119 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות