כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בילוי במחלוקת

אילוסטרציה צילום: שי שמואלי
אילוסטרציה צילום: שי שמואלי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החרדים בנתיבות נגד המועדונים

מאות חרדים הפגינו באזור המועדונים במחאה על מה שהם מכנים פגיעה בצביון הדתי של העיר. בעל מועדון: "אנחנו בכלל לא פועלים בערבי שישי"

עודד בר-מאיר 
פורסם: 03.11.08, 08:03

פתיחתם של שני מועדוני בילוי גדולים בשבועות האחרונים באזור התעשייה של נתיבות גרמו לזעם בקרב אלפי חרדים בעיר, שטוענים לפגיעה בצביון הדתי של העיר.

 

במוצאי שבת יצאו מאות תלמידי "ישיבת הנגב", בהוראת ראש הישיבה, הרב יששכר מאיר, לאזור המועדונים והפגינו בטענה כי הפעלתם מפירה את הסטטוס-קוו בעיר.

 

"נתיבות היא עיר קדושה", אמר יהודה משי-זהב, הידוע כקמב"ץ העדה החרדית. "יש לה אופי וצביון מיוחד של עיר רבנים ובאבות. אנחנו לא נגד בילויים,
אבל בפתיחת המועדון הזה, שהינו נדבך נוסף לשרשרת המועדונים הפועלים בעיר, יש משום שובר צביון. עם פתיחת המועדון הופך האזור הזה למוקד של הוללות ובילויים. הצביון מופר ויש לכך השלכות קשות".

 

משי זהב אמר כי הוא וחבריו מתפלאים כיצד ראש העיריה, יחיאל זוהר, מבקש את תמיכת המגזר הדתי בעיר לקראת הבחירות הקרובות לראשות העיריה, אך באותה נשימה גם מאשר פתיחת מועדונים בעיר ששוברים את צביונה הדתי.

 

בעל אחד המועדונים אמר מנגד: "לטענות הגורמים החרדים והדתיים אין כל בסיס. המועדון אינו פועל בערבי שישי ולא פוגע בקדושת השבת. סוף סוף יש לצעירי העיר מקום לבלות בו, והם לא צריכים לנסוע בלילות למקומות אחרים כדי לבלות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 21 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות