כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דת ופוליטיקה

להביא את הרנטגן לקרית אתא. הרב חיים עמרם איפרגן צילום: דורון גולן
להביא את הרנטגן לקרית אתא. הרב חיים עמרם איפרגן צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

גם הרב איפרגן מקרית אתא רץ לפוליטיקה

אחרי שהרנטגן מנתיבות מריץ רשימה למועצת העיר, הולך האח עמרם, שיש המכנים אותו אמ.אר.איי, בעקבותיו. כרגע הוא מחפש את האיש שיעמוד בראש הרשימה

מורן אזולאי 
פורסם: 25.09.08, 11:36

בעקבות הרב יעקב ישראל איפרגן, המכונה 'הרנטגן' מנתיבות, גם אחיו, הרב חיים עמרם איפרגן מקרית אתא מחפש את הדרך להקמת סיעה למועצת העיר.

 

יש המכנים את הרב איפרגן בכינוי "אמ.אר.איי", כיוון שהם מייחסים לו יכולות אבחון, בדומה לפעולת המכשיר הרפואי.

 

הרב כבר נפגש עם מספר מועמדים ולא מסתיר כי המועדף עליו הוא דווקא זה מש"ס, שמעון חזן. כניסתם של שני האחים לפוליטיקה, לוותה באחרונה בשיחות רבות שניהלו. בעיות תקציב אין להם וגם לא בעיה של תומכים ופעילים.

 

ברגע האמת הם מתכוונים להשתמש בכל התותחים הכבדים, כולל הבאת "הרנטגן" לקבלת קהל בקרית אתא למשך מספר ימים אינטנסיביים.

 

אם אכן תקום סיעה שכזאת בעיר כמו בנתיבות, עלול הדבר לכרסם בכוחה של ש"ס הנחשבת לחזקה בעיר. היוזמה התחילה בנתיבות בגלל חוסר שביעות רצון וחילוקי דעות עם סיעת ש"ס, החליט הרנטגן להקים סיעה במועצה.

 

למרות לחצים לוותר על הרעיון נחשפה הסיעה על שמו של אבי המשפחה, הרב שלום איפרגן - "נתיבות שלום". מאחוריה עומד בגלוי, מממן ותומך הרנטגן, אחת מהדמויות המוכרות והפופולאריות בארץ.

 

בקרית אתא העסק הולך קצת יותר קשה. לפני מספר שבועות נכנס כאמור לתמונה הרב הקרייתי. הוא נפגש עם חזן לפחות שלוש פעמים ודן איתו בנושא. במהלך הפגישות הבהיר לו, שאם ייענה להצעתו, יקבל מימון מלא וסיוע בגיוס תומכים, וגם נוכחות בולטת של הרנטגן באזור, ששמו מושך תומכים רבים.

 

הרב מקרית אתא מעדיף את חזן שכרגע בש"ס. בהנחה שאת הרשימות צריכים המועמדים להגיש עד ל-6 באוקטובר, בחצרו של הרב איפרגן ממשיכים לראיין לפחות שלושה מועמדים רציניים וממשיכים במעכב צמוד אחרי חזן.

 

הרב עמרם איפרגן מסביר: "בתקופה האחרונה הולכת ומתחזקת בי התחושה שאם יהיה לי נציג בעירייה, אוכל להילחם בשביל קהלים שאני אוהב ואעזור להם להילחם את מלחמתם".

 

החיפוש אחר מועמד, כמו גם פעילות הסיעה אם תקום, אמורה לפעול בשיתוף מלא עם הסיעה מנתיבות ואף לרוץ תחת אותו שם. "לאחי יש כ-140 אברכים בנתיבות. עם הנשים שלהם ובני המשפחות מדובר לפחות ב-600 איש קרובים שמורידים את הכוח מש"ס. אלו אנשים שהיו מצביעים לש"ס".

 

על המרוץ הקרייתי שוחח הרב איפרגן עם אחיו גם במוצ"ש האחרון. השניים נפגשו בקרית אתא ובחנו את האפשרויות להמשך: "גם פה אני מתכוון להריץ מועמד בגלוי.

 

אנחנו נגייס את כל מה שצריך ויהיה תיאום מלא בין הסיעות. בהנחה שנצא לדרך, 'הרנטגן' בעצמו יבוא לעזור ויהיה מעורב בכל מה שקורה".

 

הסיפור המלא והראיון עם הרב יתפרסם בסופשבוע ב"ידיעות המפרץ"

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 31 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות