כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פתרון באופק?

ממתינים לאישור התקציב. פינוי אזבסט צילום: גדי קבלו
ממתינים לאישור התקציב. פינוי אזבסט צילום: גדי קבלו
 
השופטת מרוצה. אזבסט בנהריה צילום: גיל נחושתן
השופטת מרוצה. אזבסט בנהריה צילום: גיל נחושתן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

המדינה: נשקיע 20 מיליון שקל בטיפול באזבסט

בדיון שנערך בתביעת העמותות הירוקות נגד הרשויות חשף נציג הפרקליטות את כוונת משרדי הממשלה. בית המשפט: נדמה כי אכן הטיפול בבעיה הקשה של האזבסט נושא פירות

אדי גל 
פורסם: 24.09.08, 14:23

הממשלה מתכוונת להשקיע כ- 20 מיליון שקל בשנה הקרובה לטיפול בנושא האזבסט בגליל המערבי. כך התברר במהלך דיון שנערך בבית המשפט המחוזי בחיפה, במהלך דיון בתביעה של עמותות הירוקים נגד עיריית נהריה ומשרדי הממשלה.

 

את התביעה הגישו עמותת אדם טבע ודין והעמותה לאיכות החיים והסביבה בנהריה, בטענה שהרשויות אינן עושות די כדי לטפל בנגע האזבסט.

 

בדיון האחרון שנערך בפני השופטת יעל וילנר אמר נציג פרקליטות מחוז חיפה, המייצג את משרדי הממשלה השונים: "אנו ממתינים לאישור תקציב ראשוני של 20 מיליון שקל לשנה הקרובה, שיאפשר לתחילת עבודות הפינוי.

 

"במקביל הוכנה טיוטת הסכם בין המדינה לבין איגוד ערים גליל מערבי (שאמור על פי הסכם שהושג בבית המשפט לרכז את העבודות לפינוי האזבסט באזור, כולל בנהריה, א.ג) לקבלת הערות".

 

עם זאת ציין נציג הפרקליטות: "חשוב לנו שיתוף פעולה עם הרשות המקומית. מי שאחראית לניקוי העיר זו העירייה בתחום המוניציפאלי שלה, והעובדה שיש סיוע של המדינה אינו משחרר אותה מהאחריות ומהחבות לשאת בעלות הניקוי ובתוצאות שלו.

 

"בזמן האחרון נתקלנו קצת בקשיים ובחוסר שיתוף פעולה של העירייה, ואנו מקווים שבתקופה הקרובה זה יוסדר ולא נשוב לבית המשפט בקשות בנוגע לסיוע של העירייה".

 

נציג העירייה, עו"ד אבי גולדהמר, השיב במהלך הדיון: "אנו משתפים ונמשיך לשתף פעולה. לא שמעתי עד היום מילה של חוסר שיתוף פעולה של העירייה, אם תהיה בעיה אנחנו כאן".

 

השופטת יולנר ציינה בהחלטתה כי "נדמה שאכן הטיפול על ידי כל הגורמים הרלוונטיים בבעיה הקשה והדחופה של האזבסט נושא פירות, ויש לקוות כי בסופו של דבר יניב תוצאות חיוביות".

 

המשך הדיון נדחה לחודש פברואר 2009.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות