כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גאווה במשבר

האחריות עליך. חולדאי צילום: דניאל בר-און
האחריות עליך. חולדאי צילום: דניאל בר-און
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נסיך הגאווה והשפל

אחרי עשר שנים נותרת הקהילה ההומו-לסבית בתל אביב ללא נציג במועצת העיר. בתום חודשים של גישושים ואכזבות החליט איתי פנקס לפרוש מהחיים הפוליטיים. עכשיו הוא מעדיף להתמקד בתהליך הפונדקאות בו התחיל עם בן זוגו

אלי סניור  
פורסם: 11.09.08, 13:00

יש לו, לאיתי פנקס, מספיק מה לעשות גם עכשיו, אחרי שהקריירה שלו בפוליטיקה המוניציפלית יצאה השבוע חרש חרש לפסק זמן מפתיע ובלתי מוגבל. עשור אחרי שנכנס לביצה, ובתום חמש שנים שנויות במחלוקת בהן ייצג במועצת עיריית תל אביב את הקהילה ההומו-לסבית הסוערת והמפולגת, עושה פנקס לביתו. את הזמן שיתפנה הוא ימלא בעזרת רשימת מכולת ארוכה שמחכה לו: השלמת דוקטורט במינהל ציבורי, המשך פיתוח איגוד ערים דן לביוב, ובעיקר קידום תהליך הפונדקאות שהתחיל בהודו עם בן זוגו יואב ארד.

 


"רגע עצוב לקהילה". פנקס (צילום: ריאן)

 

פנקס כאמור התחבט לא מעט לפני שהחליט לא להתמודד לקדנציה נוספת במועצת העיר. על ההכרעה הסופית השפיעו תהיות על אופי הריצה, באיזו רשימה ועם מי. הוא המתין לאיתות מרון חולדאי, הוא שקל סיעות אחרות ואפילו קיבל הצעה קוסמת למימון רשימה עצמאית, ועדיין בסוף העדיף להישאר בחוץ.

 

שלא יובן לא נכון: פנקס (34) מאוד היה רוצה להישאר במועצת העיר אבל הנסיבות הפוליטיות, וקריאה כנה של תמונת המציאות, הובילו אותו לפרישה הזמנית. הוא לא מתכחש לבעיתיות של המהלך, שמשאיר את הקהילה ללא נציג במועצה לראשונה מזה עשר שנים (לפניו כיהנה מיכל עדן). הוא מודע לזה שהקרבות שנוהלו עד עתה מול החרדים בכל מיני סוגיות, יהיה מעכשיו קשה יותר לנצח.

 

אבל להבדיל מאחרים, שבמצבו היו שמחים לפתוח פה ולטנף על כל אלה שהשאירו מאחור, פנקס ממשיך להתנהג כמו פוליטיקאי. או בעברית: פנקס חושב גם על העתיד. "אני לא אדם מריר מטבעי, ובגלל זה אני לא כועס על אף אחד", הוא אומר. "פוליטיקאי צריך לקחת על עצמו את התוצאות. כשעשיתי את החושבים שלי הבנתי שהכי כדאי שאפרוש בשלב הזה".

 

מבחוץ זה נראה כאילו חולדאי שכח אותך אחרי שעזרת לו פה עם המפקד של מפלגת העבודה.

"לפני שנה נפגשתי איתו, ובין היתר שאלתי אותו איך הוא

רואה את מערכת הבחירות הקרובה. הוא אמר לי שהוא היה רוצה לראות אותי אצלו, אבל קשה לו להאמין שיהיה שינוי ברשימה בגלל אילוצים כספיים. הרי יש לו את מפלגת העבודה ומפלגת קדימה שמביאות כסף. כשיצאתי ממנו הבנתי שצפויה להיות לי בעיה. זה נכון שהעיריה לא מושלמת, ויש עדיין דברים לתקן, אבל במשך חמש שנים הייתי חלק מהנהלת העיריה, ולא התאים לצאת עכשיו בקמפיין נגדה רק כדי להיבחר. יש חברי מועצה אחרים שמסוגלים לעשות את זה, אבל אני לא".

 

אז למה לא רצת עצמאית?

"האפשרויות שלי היו מוגבלות. לצערי, בגלל חוק מימון הבחירות, הכסף הוא הבעיה המרכזית של כל המפלגות כיום. זאת לא רק בעיה שלי. הדמוקרטיה מתפוררת בגלל שאי אפשר לגייס כסף".

 

אם ניקח בחשבון שהמקום הרביעי במרצ, ערן לב, הוא לא ממש ריאלי, אז הגענו למצב שמועצת העיר בתל אביב תישאר בלי נציג של הקהילה. זה שבוע שחור עבורה?

"זה בהחלט רגע עצוב לקהילה. אחרי עשר שנים של נוכחות במועצת העיר, ואחרי חמש השנים האחרונות של השגשוג במועצת העיר, זה בהחלט לא טוב".

 

הראיון המלא מתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות תל אביב".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 34 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות