כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הפגנה ברמת שאול

פוחדים מצפיפות. הפגנת התושבים צילום: טל
פוחדים מצפיפות. הפגנת התושבים צילום: טל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבים מתנגדים לעיבוי הבנייה בשכונה

התושבים מתנגדים לתכנית שמקדמת העירייה וטוענים כי זו תגרום למצוקת חנייה, הסתרת הנוף, ירידת ערך הבתים ומנגד לעליית מחירי הארנונה. במחאה הם ארגנו שיירת מכוניות והפגנה גדולה

איל לרמן 
פורסם: 05.08.08, 13:20

תושבים ברמת שאול קיימו הפגנה גדולה, שכללה שיירת של מכוניות שנעו ברחובות השכונה וכן חלוקת פליירים במטרה להביא לסיכולה של תוכנית בנייה שלטענתם מאיימת על השקט והשלווה בשכונתם.

 

התושבים מתנגדים לתכנית שיוזמת העירייה ושנקראת בשם "עיבוי מתחם רחוב אמיל זולה". לטענת התושבים, מדובר בשם מטעה משום שהתוכנית חלה גם על רחובות נוספים. לדבריהם, תוספת של 270 יחידות דיור תגדיל את הצפיפות בשכונה ותגזול שטחים ירוקים.

 

עוד הם טוענים כי הגבהת הבניינים המוצעת, בדרך של תוספת קומות של 2 עד 4 קומות בבניינים קיימים, תגרום לטענתם, להסתרת הנוף ולירידה בערך הדירות.

 

בתגובה לתוכנית, הקימו התושבים מטה מאבק והחלו לגבש כתבי התנגדויות שאותם הם מתכוונים להגיש לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה. הם אף הפנו מכתבים לראש העיר ולמחלקת ההנדסה בעירייה. "פנינו גם למספר ארגונים ירוקים", ציין תושב השכונה, שלמה כהן.

 

כהן טוען, כי הוא, למשל, ותושבים נוספים, ידעו על עצם קיומה של התכנית רק באקראי. "אני גר ברחוב סטפן וייס ולא הודיעו לנו על כך. במקרה גילינו את זה".

 

האם נכונה טענת התושבים כי בכוונת העירייה לשנות את סיווג הארנונה בשכונה עם החלת התוכנית. לדברי כהן, "התוכנית מאפשרת בניה לגובה, וברגע שייבנו בחזית של הבתים שלנו תיווצר חסימה של זרימת אוויר ויסתירו לנו את כל הנוף.

 

"התוכנית תוריד את ערך הבתים ותפגע לנו באיכות החיים. היא תוסיף עומסים נוספים על התשתיות הקיימות. בקיצור אנו צועדים לקראת קטסטרופה".

 

מלבד החשש לפגיעה בערך הדירות, ולעלייה במפלס זיהום האוויר כתוצאה מהבנייה עצמה ומהגדלת נפח כלי הרכב שינועו בשכונה אם התוכניות יתבצעו קיים אצל התושבים חשש נוסף. לטענתם, הכוונה האמיתית של העירייה בסוף התהליך הוא לשנות את סיווג האזור ולדרוש ארנונה גבוהה יותר מהתושבים.

 

טרם נתקבלה תגובת העירייה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 38 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות