כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא מוותר

"מעשה נבלה". עדי אלדר צילום: ירון ברנר
"מעשה נבלה". עדי אלדר צילום: ירון ברנר
 
"פה אחד". רוני מילוא צילום: גלי תיבון
"פה אחד". רוני מילוא צילום: גלי תיבון
 
הוועדה המליצה. רונית תירוש צילום: גיל יוחנן
הוועדה המליצה. רונית תירוש צילום: גיל יוחנן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עדי אלדר עתר לבג"ץ נגד ועדת האיתור

ראש עיריית כרמיאל מסרב להשלים עם בחירתה של הוועדה בח"כ רונית תירוש. אלדר: רוני מילוא פסל את מועמדותי בטרם רואיינתי לתפקיד. מילוא: "חברי הוועדה הצביעו פה אחד"

גלית פרי 
פורסם: 17.06.08, 17:19

ראש עיריית כרמיאל ויו"ר המרכז לשלטון המקומי עדי אלדר מאוכזב וכועס משום שלדבריו, הוועדה לאיתור יו"ר מפעל הפיס עשתה לו "מעשה נבלה".

 

בעקבות התחושות הקשות ובתגובה לכך שחבר הוועדה, רוני מילוא, פסל את מועמדותו לתפקיד הנכסף, הוא הגיש ביום חמישי שעבר עתירה לבג"ץ נגד ראש הממשלה אהוד אולמרט ונגד הוועדה לאיתור מועמדים לתפקיד יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס.

 

בעתירתו ביקש אלדר ואף קיבל מבג"צ, צו מניעה נגד אולמרט והוועדה, משום שלדבריו, מילוא פסל אותו ממניעים זרים, והודיע לו כי הוא איננו מתאים לתפקיד עוד בטרם קיום הראיון האישי עימו.

 

אלדר משמש כחבר בדירקטוריון מפעל הפיס. לפני מספר חודשים הוא הציע את עצמו לתפקיד יו"ר מפעל הפיס, יחד עם 14 מתמודדים נוספים, כולם נושאים בתפקידים בעלי אופי ציבורי.

 

בשלב האחרון לפני העליה ל"גמר הסופי", לפני כחודש, נתבקש אלדר להגיע למשרדי הממשלה בירושלים, שם תקיים הוועדה לאיתור ראיון אישי עימו.

 

אלדר הגיע לראיון, ולדבריו, כבר ברגע שבו התיישב על הכיסא, המראיין שלו מטעם הוועדה, מילוא, הודיע לו חגיגית כי הוא איננו ראוי לתפקיד.

 

אלדר: "מילוא עשה לי מעשה נבלה שלא ייעשה. הוא החליט שאני לא מתאים לשמש בתפקיד עוד לפני שקיים את הראיון איתי ועשה לי משפט שדה על פרשייה שאיננה רלוונטית לעניין".

 

אלדר בעתירה: "המלצת הוועדה נעשתה משיקולים זרים הזועקים על פניהם, משעה שח"כ תירוש הינה מקורבתו של מילוא, שבשנת 1997 מינה אותה, עת כיהן כראש עיריית תל-אביב – יפו, למנהלת מינהל החינוך בעירייה, ולאחר מכן אף פעל נמרצות לשם מינויה לתפקיד מנכ"לית משרד החינוך".

 

בג"ץ הורה לוועדת האיתור לנמק בתוך 21 יום את השיקולים שהנחו אותה בבחירת המועמדים הסופיים.

 

רוני מילוא מסר בתגובה: "כל חברי הוועדה הצביעו בעד תירוש".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עדי אלדר עתר לבג"צ נגד המלצה שהגישה ועדת האיתור, שהוקמה בתיאום בין ראש הממשלה ליועץ המשפטי לממשלה.

 

"הועדה פעלה על פי הקריטריונים המשפטיים והציבוריים המחייבים ועדה מסוגה ודירגה את המועמדים שהופיעו בפניה על פי כישוריהם המקצועיים והתאמתם לתפקיד.

 

"הועודה ראיינה 15 מועמדים שכולם ראויים, אולם שלושה נמצאו ראויים יותר. הועדה המליצה לראש הממשלה על המועמדים שקיבלו את הדירוג הגבוהה על דעת חברי הועדה. תשובה מפורטת של משרד ראש הממשלה תימסר לבג"צ".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות