כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חדשות גולשים

"העירייה נסוגה מהתחייבותה". התחנה בהרצליה צילום: יוגב עמרני
"העירייה נסוגה מהתחייבותה". התחנה בהרצליה צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרצליה: התחנה לבריאות הנפש לא מתפקדת

בתחנה לבריאות הנפש אין מזכירה שתענה לטלפונים ואין מזגן בחדר ההמתנה. העירייה ומשרד הבריאות מגלגלים את האחריות זה על זו, על חשבונם של המטופלים

 
נטע-לי בינשטוק 
פורסם: 28.09.08, 16:04

תחנת בריאות הנפש ברחוב הדר בהרצליה מתבררת כלא ממש בריאה לנפש המטופלים שלה. מזה שבועות מתלוננים המטופלים בפני מנהל התחנה והצוות הרפואי על היעדר תנאים בסיסים שמצופים מכל מרפאה, ובייחוד כזו שאמורה לספק מענה לתושבים במצב נפשי רעוע.

 

בכניסה לתחנה מוצב שלט מזה שלושה שבועות שאומר כי זמנית לא מועסקת מזכירה בתחנה. מרבית המטופלים חשבו כי המצב הוא אכן זמני, כפי שנכתב בשלט, אך בינתיים הזמן עבר ומזכירה טרם נמצאה. "אין לנו אפשרות להתקשר ולשאול שאלות", סיפרה אחת המטופלות בתחנה.

 

"אדם שבמצוקה מגיע למענה קולי, והסיכויים שמישהו יחזור אליו במידה והוא ישאיר הודעה הם קלושים. מעבר לכך, יש המון מטופלים שלא מבינים בכלל את המענה הקולי ולא מסוגלים להשאיר הודעה.

 

:כך או כך, אין אף אחד שיוכל לעזור להם. איפה נשמע דבר כזה שבמרכז לבריאות הנפש אין מי שעונה לטלפון. מי שפונה לתחנה צריך ללא ספק עזרה, אלו לא אנשים שנמצאים במתח נפשי רגיל".

 

תחנת בריאות הנפש שייכת למשרד הבריאות ולעיריית הרצליה, אשר אחראיות על תפקודה השוטף. עד לפני שלוש שנים עבדה בתחנה מזכירה, עובדת מטעם עיריית

הרצליה, שפוטרה על ידי מנהל המרפאה בשל בעיות ביחסי עבודה. מאז, אומרים בעירייה, הם לא מוכנים להקציב עובדת נוספת, שכן האחריות על עובדי התחנה, לטענתם, היא של משרד הבריאות.

 

היעדר המזכירה היא רק אחת מהבעיות שעולות מפי המטופלים בנוגע לתחנה. "בחדרי הטיפולים יש מזגנים ישנים, ובחדר ההמתנה אין מזגן בכלל. בהתחלה לא היה אוורור כלל, ועכשיו, לאחר פניותינו, שמו מאוורר במקום", מספרים המטופלים.

 

"כשפניתי למנהל התחנה, ד"ר שמואל קמפלר, עם הבעיה הזו, הוא אמר שהוא מודע לה, ושהוא כבר פנה לגביה לממונים עליו במשרד הבריאות. הוא אמר שאנחנו נופלים בין הכיסאות. משרד הבריאות אומר שעיריית הרצליה צריכה לטפל בזה, ואילו העירייה אומרת שהאחריות היא על משרד הבריאות", מספר מטופל.

 

"צריך להבין שלא מדובר פה בחולים רגילים, אלא באנשים שבאמת זקוקים לעזרה, וחייבים להיות רגישים כלפיהם ולגרום לתחנה להיות מקום נעים ככל האפשר. המזל שלנו הוא שהמטפלים שלנו נפלאים, אבל עדיין נדמה כי איש אינו דואג לתחנה הזו".

 

מעיריית הרצליה נמסר: "מבנה המרפאה לבריאות הנפש הינו מבנה עירוני והעירייה משלמת את דמי השכירות, החשמל ותשלומי הטלפון. נושא המזגן ניבדק והוא יטופל בהקדם. האחריות על העסקת העובדים במרפאה הינה של משרד הבריאות".

 

ממשרד הבריאות נמסר: "הנושאים המועלים בפנייתך מוכרים למשרד הבריאות. המבנה בו שוכנת המרפאה לבריאות הנפש הוא מבנה בבעלות העירייה, שמתוך הסכם רב שנים הביעה נכונות לאפשר את עבודת המרפאה, תוך מימון אחזקת המבנה.

 

"לצערנו, העירייה נסוגה מהתחייבותה ולא מתקינה מזגן. באשר לעניין המזכירה, בעבר הועסקה במרפאה מזכירה בתקן של העירייה. לאחר עזיבת המזכירה, עיריית הרצליה לא אפשרה קליטת מזכירה אחרת. עקב מצוקת כוח אדם, הקיימת גם במשרד הבריאות, משרה זו עדיין לא אוישה ואנו מקווים שיימצא פתרון הולם בקרוב", נמסר.

 

המידע הראשוני נמסר למערכת mynet באמצעות עמוד "שליחת כתבה ". מעוניינים לשלוח כתבה ל-mynet? לחצו כאן .

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 13 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות